w

Ile kilogramów ogórków można zebrać z jednego krzaka?

Specjalista w dziedzinie agronomii, teoretycznej i praktycznej wiedzy o gospodarstwie rolnym postanowił pokazać jak ocenić ile będzie można zebrać ogórków z jednego krzaka oceniając już nawet niewielkie sadzonki.

Porównał trzy krzaki i na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia w ergonomii upraw wskazał po czym można poznać ile plonu wyda konkretny krzew ogórka.

Ile ogórków można zebrać z danego krzaka?

Trzy małe liście, słaba łodyga i niezbyt rozwinięty korzeń to rokuje nie najlepiej. Agronom ocenia, że z takiej sadzonki uzyskamy maksymalnie 2 kilogramy ogórków.

Ta sadzonka jest bardziej okazała, ale również ma małe i jasnozielone liście. Kwiatostanów jest więcej niż liści, a to też nie wróży większych plonów.

Ta sadzonka wygląda znacznie lepiej. Ma piękną koronę, osłaniającą kwiatostany.

oraz duże, mięsiste, ciemnozielone liście, grubą łodygę i mimo, że wszystkie sadzonki zostały posadzone w tym samym czasie, to ta rokuje na aż 8 kilogramów ogórków!

Pod filmem rozgorzała dyskusja na temat tak obfitych zbiorów.

Ile ogórków zbierasz z krzaka?

Wiktor: przez cały okres oczywiście się nie liczę, ale około 10 kg.

Antonina: z jednego krzaka 5 kilo, coś ogórki nie rosną u mnie dobrze 🙁

Helena: Zależy od odmiany i od podlewania.

Jan: 2-3 kilogramy

Lidia: Nie liczyłem, ale z 10 krzaków – około 3 kg. codziennie, przez cały sezon. Czasem więcej, czasem mniej.

Waldemar:  wątpię, aby z jednego krzaka można było zebrać 10 kg. To prawdopodobne na tłustym oborniku i w szklarni. I w złote lato. Uprawiam na świeżym powietrzu, bez obornika zbieram do 5 kg z jednego krzaka. Ale to wystarczy.

Nina: Mam odmianę Artema i Vera, wychodzą średnio 15 kg na krzak na sezon.

Leonid: Nie zastanawiałem się.. Jest ich dużo, ale ile z krzaka?? Będę śledzić w tym roku. Ale 3 kg z krzaka, zdecydowanie nie mam… Codziennie zbieram wiadro… z całego ogrodu. To jest dużo. Cały sezon. Zbieram małe. Właściwie nie potrzebuję więcej. Uprawiam dla dla siebie….

Zofia: też nie liczyłam, ale gdy zobaczyłam u sąsiada krzewy rosnące w odległości metra….i wiadro na każdym krzaku wisiało!

Władysław:  A jeśli posadzisz ogórek po dyni, to na pewno możesz zebrać dużo więcej i nie musisz sadzić całej plantacji.

A Ty ile ogórków zbierasz z krzaka?

Źródło: youtube/zapiskiagronoma, Miniatura wpisu: freepik.com