w ,

Cebulę, pokrój i włóż do herbaty! Receptura lecznicza, która ma 100 lat

Cierpisz na dolegliwości jelitowe? Skurcze, bóle brzucha, rozstrój żołądka? Czasem problem pojawia się nagle, i nie ma na niego lekarstwa.

Ten bardzo prosty i skuteczny przepis, pomoże pozbyć się bólu brzucha i zaburzeń jelitowych. Potrzebujesz tylko 1 cebuli i zwykłej, czarnej herbaty!

Przepis na ten leczniczy napój był szczególnie popularny w latach dwudziestych XX wieku i ma już 100 lat!

Zdziwisz się, ale ta herbata wbrew pozorom jest smaczna.

Składniki:

• 1 cebula

• 200 ml czarnej herbaty

Przygotowanie:

1. Cebulę obierz lub umyj

2. Przekrój cebulę na krzyż, ale nie do końca. Tak żeby uwolniła soki, ale się nie rozpadła.

3. Cebulę umieść w kubku.

4. Zalej gorącą herbatą. Odstaw na 5-10 minut.

Gdy tylko poczujesz dyskomfort w jelitach wypij tak przygotowaną herbatę cebulową.

Według badań opublikowanych w Journal of European Clinical Nutrition, cebula zawiera flawonoidy zwane kwercetyną, które mogą wzmacniać poziom antyoksydantów we krwi.

Jest również skuteczna w zapobieganiu przeziębieniom i kaszlowi podczas zimnych pór roku.

Ale przede wszystkim herbata z cebulą jest dobra dla układu pokarmowego. Cebula jest bowiem bogatym źródłem inuliny, wielocukru który nie jest trawiony w przewodzie pokarmowym, w związku z czym pełni funkcję błonnika pokarmowego, ważnego dla zdrowia jelit.

Regularne spożywanie herbaty cebulowej zachowa zdrowie jelit i zapobiegnie dolegliwościom, takim jak niestrawność, zaparcia i wzdęcia.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: golapravda.blog, Fotografie, Miniatura wpisu: smakdnia.pl