Po co używać miodu z nasionami lnu?

Już dawno udowodniono zalety i właściwości odżywcze siemienia lnianego, które w połączeniu z miodem zapewniają wspaniały efekt detoksykacyjny, oczyszczając jelita, tonizując naczynia krwionośne i wzmacniając właściwości ochronne organizmu.

Wiadomo, że nasza okrężnica pochłania płyny i elektrolity pochodzące z pożywienia, w wyniku czego stolec jest wydalany z organizmu. Kiedy w jelicie gromadzi się dużo pozostałości, naturalne ruchy (perystaltyka) zwalniają, a cały proces trawienny pogarsza się.

Jak oczyścić ciało nasionami lnu i miodem?

Produkty pszczele zawierają specjalne pigmenty, które właściwie rozkładają lipidy. Miód uzupełnia zasoby witamin w organizmie, stymuluje przewód pokarmowy, działa przeciwbakteryjnie i regenerująco. A jeśli jesz go przed snem (na przykład w połączeniu z ciepłym mlekiem), możesz zapomnieć o nieprzespanych nocach.

Miód jest również organicznym antybiotykiem i immunomodulatorem, zastępującym szereg substancji chemicznych obecnych w przemyśle farmaceutycznym.

Zawiera więc czystą fruktozę i glukozę, witaminy B i E, a także kwas foliowy, ważny dla zdrowia kobiet, karoten.

Nasiona lnu są źródłem białka roślinnego i korzystnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega. Te ostatnie przyczyniają się do usuwania toksyn, wolnych rodników, czynników rakotwórczych, produktów przemiany materii, a także rozpadu szkodliwego cholesterolu z organizmu.

Siemię zawiera składniki, które pomagają wyeliminować niektóre choroby przewodu pokarmowego (zapalenie żołądka i jelit, wrzód, zapalenie jelita grubego, zapalenie żołądka itp.), zmniejszyć kwasowość żołądka.

Przyczynia się również do leczenia miażdżycy i alergii. W nasionach lnu można znaleźć błonnik pokarmowy potrzebny do wysokiej
jakości trawienia, kwasy organiczne do szybkiego metabolizmu, naturalne hormony fitoestrogeny, a także rezerwy selenu.

Te składniki są również ważne dla kobiet w okresie menopauzy. Zawarte w nasionach lnu naturalne hormony, które przeciwdziałają złym estrogenom wywołującym raka piersi.

Przyczyną naruszenia funkcji wchłaniania przez nasze jelita jest gromadzenie się złogów.

W rezultacie obserwujemy takie objawy jak: zgaga i zaparcia, nadmierne pocenie się, nieświeży oddech, ziemisty kolor skóry, hroniczne zmęczenie.

Oczyszczanie narządów przewodu żołądkowo-jelitowego za pomocą miodu i nasion lnu jest skuteczne, jeśli postępujesz zgodnie ze wskazówkami:

1. Koktajl detoksykacyjny.

Zblenduj 1 kwaśne zielone jabłko, 1 łyżkę sieminia lnianego i 1 łyżkę miodu miód, oraz szklankę wody.

Taki napój należy pić codziennie rano na czczo. Przebieg leczenia – 30 dni.

2. Len na parze.

Jeśli żołądek jest bardzo wrażliwy, lepiej leczyć nasionami lnu po obróbce termicznej – łyżkę stołową siemienia zalej szklanką
wrzącej wody i czekaj na pojawienie się śluzu.

Następnie dodaj łyżkę miodu, zamieszaj i wypij na pusty żołądek. Stosuj przez 2 tygodnie.

Źródło i Fotografie: otozh.com.ua

Jak otworzyć butelkę wina bez korkociągu w zaledwie 5 sekund? Poznaj sprytną sztuczkę

Przepis na tort napoleon ciasto

Napoleon – ciasto dla odważnych! Przepis na wielowarstwowy tort