w

Hortensje zamienią się w szykowne krzewy, wystarczy je w prosty sposób nakarmić

Niezwykle piękne i majestatyczne hortensje są wspaniałą ozdobą ogrodu.

W pełni lata i pod koniec są najbardziej efektowną ozdobą ogrodu. Hortensje to rośliny łatwe w uprawie, niemniej jednak ważna jest odpowiednia pielęgnacja krzewów.

Dla tych dostojnych roślin kluczem udanej uprawy jest woda. W samej nazwie „hydrangea” nie bez powodu kryje się słowo woda.

Jednak nie tylko wodą hortensja żyje. Potrzebuje wsparcia, bo w naszych warunkach rzadko kiedy ma składniki i kwasowość gleby, której potrzebuje.

Bardzo ważne jest pierwsze karmienie hortensji. Dla niej zaleca się stosowanie saletry wzbogaconej pierwiastkami śladowymi.

Jest to nawóz amoniakalny o wysokiej zawartości azotu, który ma znaczenie dla aktywnego wzrostu i rozwoju hortensji. Dodatkowo saletra zakwasza glebę, co czyni ją najkorzystniejszą dla tej rośliny.

Aby nakarmić hortensje, należy rozcieńczyć 2 łyżki azotanu amonu w 10 litrach wody. Tę ilość roztworu należy wylać pod jeden krzew.

Jeśli pogoda jest deszczowa, saletrę można nakładać bezpośrednio na glebę: wystarczy wysypać garść nawozu wokół pnia. Nawóz szybko się rozpuści i odżywi krzew niezbędną ilością azotu.

Późniejsze karmienie hortensji powinno zawierać nie tylko azot, ale także inne pierwiastki śladowe: fosfor i potas.

Stosowanie tego niedrogiego nawozu jako pierwszego nawozu w sezonie pomoże wyhodować silne, duże hortensje, które zachwycą wspaniałymi kwiatami.