Co zrobić z beczką ogrodową z wodą, aby nie pękła na mrozie

Wielu ogrodników stosuje beczki podstawiane pod rynny żeby zbierać wodę deszczową.

O ile w mroźną i śnieżną zimę najlepiej byłoby wylać wodę z beczki a ja samą schować, o tyle w czasie suchej zimy ta woda może się przydać.

Nawet jeśli planujemy ją opróżnić, możemy przegapić moment na to by pozbyć się wody zanim niespodziewanie złapie mróz, a woda zamarznie i rozsadzi beczkę.

Co zatem zrobić by beczka nie pękła w mrozie?

Użyj kanistra

Można na przykład 5-litrowy kanister wypełnić kamieniami lub ziemią, a następnie utopić pojemnik w beczce. Kiedy nadejdą mrozy, kanister, który będzie pęcherzykiem powietrza, zapobiegnie pęknięciu beczki.

Użyj butelek

Ta metoda jest podobna do poprzedniej, działa na tej samej zasadzie, ale jest tańsza i prostsza. Przy czym butelek nie trzeba zatapiać.

Mogą pływać na powierzchni, ale z podniesioną szyjką. Potrzebne będą 3 butelki po 2 litry na beczkę lub np. 6 litrowych.

Umieść drewnianą kantówkę

Może to być deska, kantówka, grubszy drąg byle nie było to dobrze wysuszone drewno. Długość przedmiotu powinna być taka, aby wystawał z wody na 30-60 cm.

Sztuczka polega na tym, że drewno jest miękkim materiałem. Kiedy woda się rozszerzy, będzie wywierać nacisk na niego, a nie na beczkę, dzięki czemu ta nie pęknie.

Zakopać w ziemi

Można beczkę po prostu zakopać. Woda będzie naciskać na ściany, ale jednocześnie ziemia będzie naciskać na nie od zewnątrz.

Dzięki temu beczka nie ulegnie uszkodzeniu pod wpływem niskich temperatur.

Takie środki pomogą utrzymać beczkę w bezpiecznym i zdrowym stanie w zimie. Na pewno będzie można z niego korzystać wiosną.

Jak szybko i bez wysiłku wyczyścić naczynia emaliowane. Cóż, bardzo prosto i tanio!

Potężny środek ludowy, syrop do oczyszczania dróg oddechowych