w

Proste nawożenie dla każdej sadzonki

Wszyscy wiemy, że rośliny potrzebują nawożenia, ale z nim również nie należy przesadzać. Nie wszystko o czym usłyszysz na raz.

Jeśli nie masz wielkiego doświadczenia w ustalaniu potrzeb sadzonek lub nie wykazują objawów braku, wystarczy wybrać jedno, ale uniwersalne karmienie.

Jeśli roślina otrzyma pożywienie w nadmiarze, wzrost systemu korzeniowego w końcu ustanie, co nie będzie dla rośliny korzystne w przyszłości. Rozbudowany i silny system korzeni pomoże jej zaspokoić zwielokrotnione potrzeby w czasie kwitnienia i owocowania.

Jeśli rozsady przygotowane są w odpowiednio zbilansowanej glebie składniki wystarczają na odpowiednio długo i nie trzeba ich dokarmiać.

Złożone gleby zawierają przede wszystkim właściwy stosunek trzech najważniejszych dla rozwoju młodych roślin składników:

N – azot;
P – fosfor;
K to potas.

Azot odpowiada za rozwój systemu liściowego, fosfor – wzmacnia korzenie, a potas jest niezbędny do obfitego kwitnienia i owocowania.

Ale jest jeszcze jeden ważny element, o którym wielu zapomina. Mówimy o wapniu, który jest jest równie ważny a bardzo często go brakuje.

Azotan wapnia i jego korzyści dla roślin

Rośliny o mocnym pniu, takie jak papryka, bakłażan czy pomidory, potrzebują go szczególnie. Wapń w przypadku roślin pełni taką samą rolę, jak w przypadku ludzkiego ciała: wzmacnia szkielet.

Azotan wapnia jest dostępny w postaci krystaliczne, dzięki czemu łatwo rozpuszcza się w wodzie. Nawóz zawiera 14% azotu i 27% wapnia.

Użyj nawozu wapniowego, a zapewni twoim sadzonkom:

  • wzmocnienie korzeni i łodyg;
  • wzrost plonów o 15% -20%;
  • brak ryzyka zgnilizny wierzchołkowej.

Azotan wapnia można dostarczać roślinie na każdym etapie wzrostu, ale zalecamy robić w okresie wytworzenia przez sadzonkę 3-4 prawdziwych liści.

Ważne jest przestrzeganie dawkowania.

Na 1 litr wody potrzeba tylko 2 g azotanu wapnia, co w przybliżeniu odpowiada pół łyżeczki. Powstałą mieszankę wlewa się do pojemnika z rozpylaczem i za pomocą sprayu i równomiernie spryskuje liście.

Miniatura wpisu: freepik.com