w

Co sadzić na grządkach we wrześniu, aby przedłużyć sezon

Koniec lata nie oznacza końca sezonu wegetacyjnego. Istnieje wiele roślin, które można uprawiać jesienią, a nawet niektóre rośliny te czują się bardziej komfortowo w chłodną i wilgotną pogodę niż w letnie upały.

Daj sobie możliwość cieszenia się smakiem świeżych warzyw i zielenin do końca jesieni i po zakończeniu sezonu letniego, sadząc te uprawy na swojej działce.

Rukiew wodna

Bezpretensjonalna rukiew wodna zwana również rzeżuchą wodną nie toleruje jasnego słońca, więc najlepszy czas na uprawę tej pożytecznej, uznanej za jedną z najzdrowszych, rośliny zaczyna się od połowy września.

Kapusta pekińska

Najlepsza temperatura do uprawy kapusty pekińskiej to od 14°C do 18°C. Posadzenie jej w połowie września gwarantuje, że po jednym lub dwóch miesiącach można cieszyć się plonami.

Rzodkiewka

Można uzyskać bogaty zbiór rzodkiewek nawet w chłodną i deszczową pogodę. Po zasadzeniu rzodkiewki na początku września, już pod koniec miesiąca można zebrać pierwsze plony.

Szpinak

Szpinak zdecydowanie powinien być posadzony jesienią, ponieważ ta kultura lubi chłodną i mokrą pogodę. Naprawdę warto uprawiać szpinak o tej porze roku, ponieważ zawiera ogromną ilość witamin i innych przydatnych składników odżywczych.

Kapusta sitowata (gorczyca sarepska)

Do sadzenia jesiennego lepiej wybrać odmiany, które najlepiej rosną w niskich temperaturach. Liście do sałatek można ciąć już 2 tygodnie po wysianiu nasion.

Sałata

Rośnie znacznie lepiej w chłodne i deszczowe dni niż w letnie upały.

Rukola

Idealna baza do wielu sałatek – ma bogaty, pikantny smak. Rukola jest rośliną kochającą wilgoć i mrozoodporną, którą można uprawiać na działce przez całą jesień.