w

Chlorofillipt: tani naturalny antybiotyk! 12 sprawdzonych zastosowań

Jako dziecko prawie każde przeziębienie kończyło się antybiotykiem albo w szpitalu.

Z wiekiem infekcje stały się słabsze, ale problem nie zniknął. Przełom nastąpił, kiedy się ożeniłem. Teściowa, obserwując moje problemy, przyniosła słoik szmaragdowego roztworu i powiedziała: „Spróbuj, a wyzdrowiejesz w trzy dni”. Spróbowałem i powiem Wam, drodzy czytelnicy, dziękuję mojej teściowej za pokazanie mi, jak stosować Chlorofillipt – ekstrakt z liści eukaliptusa.

Chlorofillipt

Od czasu pojawienia się go w naszej apteczce nazywamy to szmaragdowym cudem. Wyciąg z chlorofilów z liści eukaliptusa gaikowego Eukaliptus globulus labill na 1% spirytusie, płyn o ciemnozielonym kolorze i specyficznym smaku. Preparat został przetestowany wielokrotnie i nie tylko pod kątem licznych chorób gardła i jamy ustnej. Naturalny antybiotyk dobrze sobie radzi z ropnymi ranami, czyrakami i wysypkami. Nawet w lecie przyda się – w walce z nadmiernym poceniem się i nieprzyjemnym zapachem.

„Chlorofillipt” jest naturalnym lekiem przeciwdrobnoustrojowym, przeciwzapalnym, działającym przeciwko bakteriom z rodziny Enterococcus, Staphilococcus, Candida albicans, Helicobacter pylori. W farmakologii używany jest do środków antyseptycznych. Istnieją następujące formy leku: alkohol 1% roztwór, olej 2% roztwór, tabletki, spray.

Sama nazwa mówi o naturalności preparatu: pigment zawiera chlorofil i eukaliptus. Ze względu na swoje unikalne właściwości przeciwzapalne, eukaliptus w medycynie znany jest jako naturalny antybiotyk. Jest rewelacyjnym, naturalnym środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym.
Niezastąpiony przy zapaleniach krtaniowo – tchawicznych, wrzodach żołądka przy leczeniach pooperacyjnych, poporodowych oraz nadżerkach.
Eukaliptus gałkowy pochodzi z Australii i Tasmanii.

Z uwagi na fakt, że lek jest ziołowy, możliwymi działaniami niepożądanymi mogą być zaczerwienienie, wysypka, swędzenie i pieczenie (po zażyciu tabletek). Aby uniknąć alergii, przed użyciem należy wykonać test wrażliwości. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem preparatu.

Jak stosować CHLOROFILLIPT:

1. Ból gardła, zapalenie gardła

1 łyżka. l Roztwór alkoholu w szklance ciepłej wody. Płucz tą mieszaniną gardło 4-5 razy dziennie w przerwach między posiłkami. Wraz z płukaniem możesz używać tabletek lub sprayu.

2. Dławica piersiowa, zapalenie migdałków

Trzy razy dziennie przez tydzień przecieraj migdałki wacikiem zamoczonym w roztworze olejowym.

Roztworem alkoholu rozcieńczonym w ciepłej wodzie (1 łyżeczka na 150 ml wody).

Umieść uzyskaną mieszaninę w dużej strzykawce i rozpyl bezpośrednio na migdałki. Można również stosować w przypadku przewlekłego zapalenia
migdałków.

3. Katar, zatkany nos

Umieść waciki nasączone w roztworze chlorofilu w kanałach nosowych na 10-15 minut. Powtarzaj procedurę aż do swobodnego oddychania.

4. Staphylococcus aureus

Jeśli masz bakterie Staphylococcus w jamie nosowej, nie spiesz się, aby wziąć antybiotyki. Wcześniej należy wykonać test wrażliwości dla określonej grupy bakteriofagów. A gdy czekasz na wynik, zapuść 2-3 krople roztworu do nosa.

5. Trądzik

Przecieraj wypryski bawełnianym wacikiem zamoczonym w roztworze alkoholu.

6. Zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł, opryszczka

Gardło płucz następującym roztworem: 1 łyżeczka sody i 1 łyżeczka roztwóru „Chlorophyllipt” w szklance ciepłej wody.

Płukaj jamę ustną tak często, jak to możliwe, po jedzeniu. Opryszczkę na ustach smaruj patyczkiem zanurzonym w preparacie.

7. Rany i skaleczenia

Roztwór alkoholowy doskonale nadaje się do dezynfekcji świeżych ran i skaleczeń. Jeśli wdała sie infekcja i rana ropieje, nałóż wacik zwilżony roztworem naranę i pozostaw na noc.

8. Pęknięcia w piętach

Wieczorem zrób kąpiel stóp z sodą oczyszczoną (2 łyżki sody oczyszczonej na 3 litry wody). Wytrzyj stopy do sucha i zrób na noc kompres z olejem chlorofilowym. Włóż ciepłe skarpetki na opatrunek.

9. Mydło antybakteryjne

2 łyżki „Chlorophyliptu” wymieszaj ze stopiona bazą glicerynową. Wlej do formy silikonowej i pozostaw do zastygnięcia.

10. Problemy ginekologiczne

Pęknięcia poporodowe, stany zapalne, nadżerki szyjki macicy można skutecznie leczyć tamponami nasączonymi roztworem „Chlorophyllipt”. Należy je zakładać przez przez 14 dni na noc.

Można także stosowac irygacje roztworem: 15 ml preparatu na 1 litr wody, czynność wykonujemy codziennie w ciągu 7-14-21 dni w zależności od stadium choroby.

11. Zwiększone pocenie się

Aby zmniejszyć pocenie się i usunąć zapach potuweż 3 łyżki chlorophyliptu, 1 łyżkę sody, 5 kropli olejku z drzewa herbacianego i wymieszaj ze 150 ml ciepłej wody. Nałóż miksturę na skórę pod pachami i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Wykonuj tę procedurę dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W ciągu tygodnia zauważysz, że pocenie wyrażnie się zmniejszy a pot nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu. Możesz zastosować również do stóp.

12. Grzybica stóp

Rób ciepłe kąpiele stóp z sodą oczyszczoną i alkoholowym roztworem „chlorophyliptu”. Po zabiegach wodnych posmaruj dotknięte obszary olejkiem z drzewa herbacianego.

Chlorofil jest doskonałym niedrogim, bezpiecznym i naturalnym środkiem, który rozwiazuje wiele problemów zdrowotnych, ale również kosmetycznych.

Kosmetolodzy zalecają stosowanie roztworu dla kobiet o suchej, wiotkiej skórze po peelingu. Domowe maski chlorophyliptowe działają antybakteryjnie.

Maseczka do twarzy z białą glinką

1 łyżka białej glinki (kaolin) rozcieńcz zimną wodą do konsystencji gęstej śmietany. Dodaj 4 krople roztworu chlorofilu i dobrze wymieszaj.

Nałóż na twarz omijając okolice oczu na 15 minut. Zmyj ciepłą wodą i użyj kremu nawilżającego.

Źródło i Fotografie: otozh.com.ua