w

Stymulujące podlewanie storczyków. Rozpieszczaj swoją orchideę, aby wyhodować obfite korzenie i uwolnić kwiaty

Tylko jedno proste, stymulujące podlewanie raz w miesiącu pomoże Twojej orchidei wyhodować grube, zielone korzenie, gęste liście i nowe pąki! Ta metoda została przetestowana przez tysiące miłośników storczyków.

Mowa o podlewaniu orchidei raz w miesiącu wodą z cytryną. Jej korzenie staję się mocne, soczyste, zielone, odżywione. Z takimi korzeniami orchidea bez problemu wypuszcza nowe łodygi kwiatowe z pąkami!

Przepis

Przepis jest bardzo prosty i tani. Dodaj 1 łyżeczkę. (5 ml) soku z cytryny na 1 litr miękkiej ciepłej wody (osadzonej, przegotowanej lub deszczowej). Woda do podlewania orchidei powinna być naprawdę miękka, jak najbardziej zbliżona do naturalnych warunków rośliny!

Stosowanie

Po podlaniu taką cytryną tylko raz w miesiącu storczyki zmieniają się dość szybko: wypuszczają tłuste korzenie, gęste, soczyste, zielone liście i wypuszczają nowe łodygi kwiatowe z pąkami.

Rozwiązanie jest bardzo proste, ale działające i skuteczne, ponieważ idealnie zakwasza storczyka i odżywia jego korzenie.

Konieczne jest podlewanie jak zwykle, stawiając w drugim naczyniu na 15 minut, z którego następnie spuść nadmiar wody. Podlewanie w ten sposób jest zalecane dla storczyków wymagających rekonwalescencji, a także tych, które właśnie wypuściły szypułkę i nieotwarte pąki. Jeśli orchidea rozwinęła wszystkie pąki, przestań podlewać wodą cytrynową.

Więcej informacji na temat stymulowania podlewania storczyków można znaleźć w poniższym filmie:

Źródło: Ирина Давтян/youtube, Miniatura wpisu: Ирина Давтян/youtube