Łatwo dostępna i niedroga. Niesamowite właściwości gliceryny

Gliceryna to naprawdę skuteczna substancja, która może być pomocna w wielu codziennych sytuacjach.

W dodatku jest łatwo dostępna i niedroga. Dlatego warto wiedzieć, jakie ma niesamowite zdolności.

Usuwa uporczywe plamy

Plamy z jagód, majonezu, musztardy, curry, szminki, flamastrów, tuszu z długopisu i wielu innych są trwałe i trudne do usunięcia.

Jednak gliceryna radzi sobie z nimi: nałóż ją na plamę i pozostaw na co najmniej godzinę lub do momentu, gdy zobaczysz, że plama się odbarwiła. Następnie upierz w pralce.

W przypadku herbaty i czekolady glicerynę wymieszaj z żółtkiem. Żeby usunąć plamy z kawy użyj ciepłej wody z mydłem i szczyptą soli, a na to nałóż glicerynę z żółtkiem.

Zapobiega osadzaniu kurzu

Zastosuj mały trik z gliceryną – przetrzyj lakierowane meble i lustra gliceryną, wtedy znacznie wolniej osadza się na ich powierzchniach kurz.

Regeneruje skórzane buty i inne produkty

Jeśli zauważysz małe pęknięcia na wyrobach skórzanych, po prostu przetrzyj je wacikiem zamoczonym w glicerynie, a pęknięcia staną się znacznie mniej widoczne.

Przywraca połysk podłodze

Podczas kolejnego sprzątania umyj podłogę nie samą wodą, ale wodą z dodatkiem gliceryny. Po takim myciu podłoga będzie przyjemnie lśnić.

Odbudowuje włosy

Dodaj trzy krople gliceryny za każdym razem, gdy myjesz włosy szamponem, a staną się one bardziej posłuszne i mniej puszące się. Bardzo skuteczne są także maski z gliceryną, przepisów dla różnych rodzajów włosów jest w internecie mnóstwo.

Maska nawilżająca

  • 1 łyżka stołowa gliceryny roślinnej
  • 2 łyżki rozpuszczonego oleju kokosowego
  • 2 łyżki aloesu
  • 3 krople olejku eterycznego

Zmieszaj składniki dokładnie. Nanieś na całą długość włosów. Nałożona na końcówki doskonale je odżywia i nawilżą, a na skórę głowy pobudza wzrost włosów. Maskę nakłada się przed myciem na 3 godziny. Efekt jest wspaniały, a włosy niezwykle nawilżone!

Nawilża skórę dłoni

Możesz użyć gotowych kremów z gliceryną w składzie lub samodzielnie wykonać zabieg glicerynowy – w tym celu musisz dodać kilka kropli gliceryny do ciepłej wody i trzymać ręce w roztworze przez 15 minut.

Regeneruje skórę twarzy

Jeśli nałożysz cienką warstwę gliceryny na twarz, tworzy ona mały niewidoczny film, który przyciąga mikroskopijne cząsteczki wody zawarte w powietrzu i tym samym poprawia nawilżenie skóry.

Płyn do mycia naczyń

Zetrzyj 25 gramów mydła do prania, zalej gorącą wodą, aby całkowicie się rozpuściło. Po wystygnięciu dodaj łyżkę wódki i 4 łyżki gliceryny. Przelej do plastikowej butelki.

Źródło: mandarynka.com.ua, Miniatura wpisu: retete-usoare.info/farmina.pl

Ubij ryż z jajkiem: niezwykły przepis od babć pokochają wszyscy

Mięso w papierze, mało kto tak gotuje, a warto!