w

Umieścił kostkę mydła w mikrofalówce. 2 minuty później otwiera drzwi i nie wierzy w to co widzi!

Kostkę mydła umieszcza się wewnątrz kuchenki mikrofalowej. Po dwóch minutach w wysokiej temperaturze drzwi się otwierają i naszym oczom ukazuje się efekt eksperymentu.

To, co widzimy w kuchence mikrofalowej, teraz nie przypomina kostki mydła, ale to nie jest magiczna sztuczka. Cząsteczki powietrza się rozszerzyły i nastąpiła transformacja. Jest to wynikiem prawa Charles’a.

Jacques Charles był francuskim naukowcem i wynalazcą. Był prawdopodobnie pierwszym, który odkrył, że wodór może być używany jako środek do podnoszenia w balonach i jako pierwszy wzbił się w powietrze w wypełnionym wodorem balonie w 1783 roku.

Ten film wyprodukowany przez BuzzFeed zawiera kilka innych eksperymentów naukowych, które świetnie nadają się do zrobienia w domu – zwłaszcza jeśli masz ciekawe dzieci. Jeden z ciekawszych (i atrakcyjnych wizualnie) eksperymentów pokazuje, jak woda przepływa przez roślinę. Wszystko czego potrzebujesz to biały kwiat i trochę barwnika. Trzymaj swój kwiat w szklance wody, dodaj kilka kropli barwnika do wyboru, a z czasem płatki kwiatów zaczną zmieniać kolor. To świetny eksperyment naukowy dla dzieci, ponieważ nie tylko jest ekscytujący, ale także uczy, jak woda jest absorbowana przez roślinę.

Są to świetne zajęcia z dziećmi, pod warunkiem, że podejmiesz niezbędne środki ostrożności.

Daj znać jeśli znasz inne ciekawe eksperymenty, które można wykonać w domu z dziećmi.