Trzy patelnie wyczyściłam z sadzy i starego tłuszczu w ciągu 10 minut. Bez chemii i druciaka – nie były potrzebne

Mam nadzieję, że ten prosty sposób dobrze Ci posłuży oczyścić stare, spalone i po prostu bardzo brudne patelnie z tłuszczu i kamienia na zewnątrz i wewnątrz.

Bardzo ważne jest, aby usuwać kamień i przypalony tłuszcz z patelni i innych przyborów kuchennych. Sadza powstaje na każdym naczyniu kuchennym.

Ważne jest, aby pozbyć się sadzy w odpowiednim czasie. Powodów tego jest kilka: sadza pali się przy każdym użyciu przyborów kuchennych.

Ale jak wyczyścić patelnię z sadzy na zewnątrz, jeśli warstwa jest naprawdę gruba? W przedstawiony poniżej sposób polecam również wyczyścić garnek, patelnię, kociołek i inne naczynia pokryte warstwą tłustej sadzy. Udało mi się w 10 minut.

Potrzebujemy tylko czterech prostych i niedrogich składników: wody, sody oczyszczonej, mydła do prania i kwasu cytrynowego. I większego gara. Nawiasem mówiąc, ta metoda usunie również stary brud ze sztućców.

Metoda aplikacji:

W 2 litrach gorącej wody rozpuść 3 łyżki sody oczyszczonej, taką samą ilość płynu do prania i 1 łyżkę kwasu cytrynowego. Płyn można zastąpić mydłem, wystarczy zetrzeć.

W powstałej mieszaninie zanurz naczynia, na małym ogniu gotuj przez 10 minut. Wtedy z łatwością usuniesz stary brud i tłuszcz.

Jeśli nie masz gara do którego zmieścisz patelnię, możesz mieszaninę zrobić w misce i namaczać. Będzie to wymagało jednak znacznie więcej czasu.

Źródło: mandarynka.com.ua, Miniatura wpisu: tytmaster.ru

Sześć przydatnych sztuczek podczas prania ubrań

5 obowiązkowych nawożeń dla storczyków, po których roślina uwolni nowe korzenie i zakwitnie obficie