w

Skuteczne sposoby ochrony jabłoni i gruszy przed chorobami. Będą rodzić przez długi czas

Powiemy Ci, jak sprawić by jabłonie i grusze nie chorowały, ale dobrze owocowały.

Często bywa, że po posadzeniu nowej sadzonki jabłoni lub gruszki, może się drzewko ładnie przyjąć, zakorzenić, a następnie zakwitnąć, ale nie chce przynosić owoców.

Aby drzewo zaczęło owocować, musisz wykonać kilka procedur. Najlepiej wczesną wiosną.

Weź zardzewiały duży gwóźdź i wbij go w pień drzewa. Dawniej wszyscy dokonywali takich manipulacji, ludzie wierzyli, że w ten sposób drzewa zostaną nasycone żelazem.

Kierunek gałęzi drzew należy zmienić z pozycji pionowej do poziomej. Do gałęzi przywiązywano ciężkie przedmioty, aby opuścić gałęzie ku ziemi. Dawniej wieszano kosze z ziemią, siekierami lub kamieniami.

Obecnie butelki napełnia się wodą i przywiązuje do gałęzi. Niektórzy również używają lin, które naciągają gałęzie do właściwej pozycji.

Innym ciekawym tradycyjnym sposobem sprawienia, by drzewo wydało owoce, jest owinięcie patyka szmatką i mocne uderzenie w pień. W ten sposób sok zacznie przesuwać się wzdłuż pnia i w przyszłym roku będziesz cieszyć się zbiorami.

Przycinanie gałęzi wiosną. Zazwyczaj drzewa boleśnie znaoszą tę procedurę, ale taki stres pomoże uzyskać owoce w przyszłym roku.

Niektórzy uważają, że warto także rozmawiać z drzewem. Starzy sadownicy uśmiechając się pod nosem zdradzają, że trzeba zagrozić mu wycięciem, jeśli nie zacznie rodzić owoców. Zaklinają się, że to działa 😉

Wypróbuj te wskazówki, jeśli twoje drzewa rodzą słabo lub wcale.

Źródło i Miniatura wpisu: ulyublena.com