Sekretny przepis, który w jednej chwili przywróci dobre widzenie i uspokoi nerwy.

Ciotka dała mi rewelacyjny przepis na poprawę wzroku. Przywieziony został z dalekiej Gruzji. Spróbowałam i efekt miło mnie zaskoczył.

Kilka lat temu, zauważyła u siebie znaczne pogorszenie wzroku. Taka była cena jej zawodu – spędzała dużo czasu przy komputerze, co powodowało ciągłe zmęczenie oczu, nerwy, napięcie i bezsenność, a stale się pogarszało.

Podczas wizyty u krewnych w Gruzji zaproponowano jej świetny środek poprawiający widzenie i kojący nerwy.

W skład receptury wchodzą tylko dwa składniki, które bez problemu można kupić w każdym sklepie.

Wino z waleriany dla dobrego widzenia

Składniki:

• Korzeń kozłka (waleriana) – 50 g;
• Wino czerwone – 1 l.

Przygotowanie i stosowanie:

W recepturze należy użyć czerwonego wina z Gruzji. Ale znalazłam świetną alternatywę. Możesz użyć domowego wina!

Suszony korzeń kozłka musi zostać roztarty na proszek.

Następnie musisz wziąć dowolny szklany pojemnik, wsypać powstały proszek i zalać winem. Mieszankę należy szczelnie zamknąć i przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu przez 2 tygodnie.

Pij 1 łyżkę stołową tego walerianowego wina 3 razy dziennie, pół godziny przed posiłkiem. Widzenie poprawi się, nerwy będą spokojniejsze, a jakość snu wyraźnie się poprawi!

Wino z kozłka lekarskiego pomaga przezwyciężyć stres, nerwicę i objawy spowodowane niestabilnością układu nerwowego. Poza tym to bardzo pyszne wino!

Właściwości kozłka

Kozłek lekarski (Valeriana officinalis), to zioło od lat wykorzystywane zarówno w medycynie ludowej, jak i konwencjonalnej.

Wykazuje działanie uspokajające, z potwierdzoną skutecznością w stanach napięcia nerwowego i przy trudnościach w zasypianiu na tle nerwowym.

Warto jednak wiedzieć, że kozłek lekarki ma także inne właściwości lecznicze, m.in. rozkurczające, wiatropędne i rozkurczowe, zwiększa również produkcję soków żołądkowych, zwalczający choroby układu pokarmowego i moczowego, skuteczny także w łagodzeniu bóli głowy typu migrenowego.

Środki ostrożności

Kozłek lekarski jest uważany za stosunkowo bezpieczne zioło, nie należy go jednak stosować dłużej niż miesiąc. Po 30 dniach należy zrobić dwutygodniową przerwę, po czym ponownie można wrócić do jego stosowania.

Osoby starsze, kobiety w ciąży i osoby zażywające leki powinny skonsultować z lekarzem możliwość stosowania kozłka.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Miniatura wpisu: smakdnia.pl

Jakie rośliny sadzić obok hortensji. Dobrzy i źli sąsiedzi

Kiedy, jak zbierać i gdzie przechowywać winogrona. Przydatne wskazówki