Zrób to z różami teraz i czekaj na drugą falę obfitego kwitnienia

Aby stymulować ponowne kwitnienie róż, istotne jest regularne przycinanie i pielęgnacja. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić dobrze.

To zadanie wydaje się trudne dla początkującego ogrodnika, ale w kolejnych sezonach nabiera się wprawy i pewności, że nawet jak zrobimy coś źle to róże odrosną.

Jak przycinać róże aby kwitły drugi raz w sezonie?

Przycinanie po pierwszym kwitnieniu: Gdy róże skończą kwitnąć po raz pierwszy, trzeba przyciąć je poniżej kwiatu razem z 1 lub 2 liśćmi lub więcej, ale powyżej pierwszego zestawu pięciu liści. To może pomóc stymulować wzrost i zachęcić do ponownego kwitnienia.

Usuwaj zasychające kwiaty: Regularne usuwanie zwiędłych lub suchych kwiatów jest ważne dla zachęcenia róż do ponownego kwitnienia. Roślina nie traci energii na utrzymaniu kwiatu i kieruje siły gdzie indziej.

Prawidłowe cięcie: Gdy przycinasz róże, użyj ostrego sekatora i tnij pod kątem 45 stopni. Przytnij około 0,5 cm powyżej pąka, który wychodzi na zewnątrz od krzewu. Ta technika pomaga kierować wzrost w stronę zewnętrznej części krzewu i zwiększa cyrkulację powietrza wewnątrz.

Pielęgnacja: Nawożenie róż po pierwszym kwitnieniu może pomóc dostarczyć im niezbędne składniki odżywcze do ponownego kwitnienia. Stosuj nawóz bogaty w fosfor, który pomaga stymulować kwitnienie.

Podlewanie: Regularne podlewanie jest ważne, ale upewnij się, że nie przelewasz swoich róż. Róże wolą glebę, która jest wilgotna, ale nie przemoczona.

Zwalczanie chorób i szkodników: Regularne sprawdzanie róż pod kątem oznak chorób lub szkodników jest ważne dla utrzymania zdrowych roślin. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy, jak najwcześniej zacznij je leczyć.

Pamiętaj, że niektóre odmiany róż naturalnie kwitną tylko raz na sezon, więc upewnij się, że twoje róże są odmianą, która ma potencjał do ponownego kwitnienia.

Co musisz zrobić z pomidorami w lipcu – wskazówki dla dobrych zbiorów

Robię niskobudżetowe donice na zewnątrz, które idealnie pasują do ogrodu