Raz na 2 miesiące jedna miarka wystarczy. Moje storczyki i kaktusy to uwielbiają

Dziś podzielę się ciekawą mieszanką do roślin, która daje niesamowite efekty. Mieszanka jest bardzo wydajna i pomoże wesprzeć rośliny zmęczone okresem wegetacyjnym.

Uodparnia korzenie, pozwala im lepiej absorbować wodę, dodaje roślinie witalności, a przede wszystkim zachęca roślinę do kwitnienia.

W przypadku storczyków, aby lepiej je wzbogacić na wierzchu rozsypujemy pogniecioną skorupkę jajka, a następnie podlewamy poniższą mieszanką.

Składniki mieszanki:

• 1 litr wody
• 1 tabletka aspiryny (250 mg)

Wsypujemy rozgniecioną aspirynę do wody i dobrze mieszamy żeby się rozpuściła. Przelewamy wodę do konewki i podlewamy rośliny. Nie częściej niż raz na dwa miesiące.

Dzięki temu zabiegowi pielęgnacyjnemu rośliny będą odporne na choroby, bardziej zielone, a pąki kwitnących, szybciej się rozwiną.

Dlaczego rośliny tak reagują na aspirynę?

Aspiryna dla roślin jest czymś w rodzaju witamin dla ludzi.

Amerykański Departament Rolnictwa przeprowadził wiele badań, które potwierdziły, że kwas salicylowy kilkakrotnie zwiększa odporność roślin. Lepiej radzą sobie ze szkodnikami i grzybami

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Nauk Rolniczych wykazało, że kwas salicylowy działa jak „silny hormon roślinny” i znacznie przyspiesza wzrost roślin i jest także stymulatorem tworzenia korzeni.

Źródło i miniatura wpisu: Renkli el İşi Dünyası / youtube, TOWNSVILLEORCHIDSOCIETY.ORG.AU, WEB.URI.EDU/BIGTHINKER-REBECCA-BROWN,

Słabe nogi to słabe serce! Co przysiady dają sercu?

Rozmarynowa płukanka o wielkiej mocy. Włosy będą rosły po niej błyskawicznie