Prosty skuteczny sposób na pozbycie się szczurów i myszy

Każdy właściciel domu letniego doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest, aby jesienią uchronić swój dom przed niechcianą inwazją gryzoni.

Ponieważ mogą one zimą wyrządzić naprawdę wiele szkód. Chociaż istnieje wiele sposobów na pozbycie się ich, potrafią one być zawodne.

Nie musisz odkrywać koła na nowo: sugerujemy wypróbowanie prostego, ale naprawdę skutecznego narzędzia.

Chociaż najczęściej decydujemy się po prostu łapać myszy, nie jest to wystarczająco skuteczne: na miejsce martwych myszy wprowadzają się do domu nowe, podobnie z żywołapkami i ta historia może toczyć się w nieskończoność i bez końca…

Dlatego najbardziej racjonalne jest po prostu odstraszenie myszy. Wystarczy kupić wystarczająco mocną (70%) esencję octową, która pachnie szczególnie nieprzyjemnie dla gryzoni. Czując zapach octu, gryzonie uciekają, nie oglądając się za siebie! W domu, który nią pachnie nie chcą mieszkać.

Wlej dwie butelki esencji octu do emaliowanego garnka i pozostaw w pokoju. Oczywiście należy mieć świadomość, że zapach octu dla ludzi też nie jest przyjemny, dlatego wiosną trzeba dobrze wietrzyć dom.

Ważne jest, aby wiedzieć, że mocny ocet może podrażniać błony śluzowe i poparzyć skórę, dlatego podczas przygotowywania tego repelentu noś rękawiczki i maskę.

Miniatura wpisu: „Pests Mice Rats Etc” by British_Pest_Control_Association is licensed under CC BY 2.0

Tarta zapiekanka ziemniaczana z serem i czosnkiem jest prosta i bardzo smaczna

To ćwiczenie sprawi, że ból pleców ustąpi. Zajmuje tylko jedną minutę.