Bezproblemowe rozmnażanie porzeczki. To nigdy nie było tak proste!

Dziś opowiemy o najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobie ukorzenienia porzeczek. W przeciwieństwie do rozmnażania przez sadzonki, ta metoda jest niezawodna i daje 100% efekt.

Pozyskany materiał sadzeniowy posiada bardzo silny system korzeniowy, co gwarantuje łatwe przyjęcie i aktywny wzrost młodego krzewu.

Co ciekawe sposób sprawdza się do ukorzeniania pędów róż czy winorośli (winogron), ale można też wypróbować tą metodę na innych pędach krzewów, drzewek czy pnączy.

Prosty sposób na rozmnażanie porzeczki

Aby rozmnażać porzeczki „w powietrzu”, ostrożnie usuń warstwę kory między dwoma pąkami. Dla większej skuteczności, część pnia pozbawioną kory, można posmarować ukorzeniaczem.

Na dnie plastikowego kubka o pojemności 200 ml wykonaj otwór i nacięcie wzdłuż.

Umieść kubek nad dolnym oczkiem i napełnij go ziemią. W celu zamocowania pojemnika na pędzie użyj zwykłej taśmy klejącej. Aby zapobiec wypadnięciu ziemi, zamknij kubek z ziemią drugim kubkiem lub sklej taśmą.

Nie jest wymagana specjalna pielęgnacja ukorzenianego miejsca: należy utrzymywać w nim wilgoć. Najlepiej wybrać pęd w środku krzaka, żeby woda wolniej odparowywała z kubka.

Po rozwinięciu się potężnego systemu korzeniowego pęd można bezpiecznie odciąć tuż pod kubkiem. A następnie skrócić od góry na wysokość zbliżoną do długości bryły korzeniowej.

Wszystko, co pozostaje do zrobienia, to wyjąć sadzonkę z kubka i posadzić ją w nowym miejscu w ogrodzie. Owoce, choć jeszcze nieliczne, pojawią się już w pierwszym sezonie.

Źródło: youtube/@PribaltiiskaiaDacha

Juka przekwitła? Musisz teraz wykonać tę czynność, to ważne!

Produkty, które pomogą Ci zwiększyć poziom serotoniny w organizmie