Ta prosta metoda pomoże ci łatwo sprawdzić jakość proszku do prania

Na półkach sklepowych dostępna jest ogromna gama detergentów. Ale czym one tak naprawde się różnią

Bo to, że ceną to wiemy juz na pierwszy rzut oka. Niektóre są ponad dwukrotnie droższe od drugich. Czy wyższa cena świadczy o lepszej jakości?

Czy wybrany przez nas produkt usunie plamy, czy nie pozostawi białych smug na ciemnych rzeczach, czy nie odbarwi kolorowych ubrań, nie z niszczy delikatnych i czy rzeczywiście odświeży nasze rzeczy?

Dotąd trzeba bylo eksperymentować, by poznać produkt w praktyce, ryzykując zniszczenie naszych ubrań. Teraz mozemy produkt sprawdzić jeszcze przed praniem.

Aby określić jakość proszku do prania, rozpuść 1 łyżkę proszku w szklance wody, a następnie umieść w roztworze kawalek białka z jaja kurzego ugotowanego na twardo. Zostaw na kilka godzin.

Jeśli białko pozostaje nienaruszone, proszek ten jest słaby niskiej jakości. Jeśli bialko wyraźnie zmięknie, a nawet zacznie się rozpuszczać – proszek nadaje się do prania kolorowych rzeczy i ubrań o lekkim zabrudzeniu.

Jeśli białko całkowicie się rozpuści, proszek będzie idealny do prania nawet silnie zabrudzonych, białych ubrań.

Jest jeszcze jeden szybki test. Wlej 50 ml ciepłej wody do wymaganej liczby pojemników (w zależności od liczby próbek proszku). Rozpuść w każdym pojemniku 1/4 łyżeczki. proszku do prania. Następnie dodaj 2 krople zielonego barwnika spożywczego do każdego naczynia, zamieszaj i obserwuj kolor wody.

W szklance z wysokiej jakości proszkiem wybielającym woda powinna odpowiednio szybko stracić kolor, ten produkt będzie dobrze prać białe rzeczy.

Źródło i Miniatura wpisu: zyttia.org

Co ugotować, jeśli nie masz siły usmażyć cukinii? Cukinia z mielonym mięsem i serem: wszystko połaczone i do piekarnika. Coś nowego!

Nie wiedziałam, że jod jest tak ważny dla kobiecego ciała. Imponujący efekt zauważy każdy!