w

Oto, co dzieje się w twoim ciele, gdy pijesz wodę z cytryną

Z pewnością słyszałeś już o korzyściach płynących z właściwego nawadniania organizmu wodą z cytryną.

Jeśli jednak potrzebujesz więcej czasu czy argumentów by uwierzyć, że dobrym pomysłem jest rozpoczęcie dnia od szklanki ciepłej wody i cytryny, przygotowaliśmy listę korzyści dla zdrowia i urody, które można uzyskać, pijąc właśnie wodę z cytryną.

1. Działa cuda na zdrowie układu pokarmowego

Często mówi się, że zdrowy układ pokarmowy jest podstawą ogólnego stanu zdrowia organizmu. Cytryna jest ważnym źródłem błonnika pektynowego, który jest niezbędny dla dobrego zdrowia jelita grubego, dlatego szklanka ciepłej wody z cytryną każdego ranka działa jak sygnał startowy dla układu pokarmowego, przypominając mu o wyeliminowaniu odpadów nagromadzonych w ciągu dnia.

2. Woda cytrynowa = wstępna rehydrator

Od czasu zanim rynek zalały napoje energetyzujące, sole nawadniające i roztwory glukozy / elektrolitów, woda cytrynowa była używana jako bardzo skuteczny środek przeciw odwodnieniu. Podczas ćwiczeń tracisz elektrolity (minerały, w tym sód, potas i chlorki) poprzez pocenie się – a podczas picia samej wody nawadniasz, dodanie kilku plasterków cytryny do mieszanki przyspieszy proces przywrócenia równowagi elektrolitów w organizmie.

3. Znacząco poprawia widzenie

Pamiętasz, jak powiedziano ci, gdy byłeś dzieckiem, że jedzenie marchwi sprawi, że poprawia wzrok? Cóż, podobnie jest z cytryną, zawierającą witaminy i przeciwutleniacze, które działają razem, tworząc efekt ochronny przed zaćmą i zwyrodnieniem plamki żółtej. Pijcie do dna!

4. Dla skóry miękkiej jak brzoskwinia pij… cytrynę!

Powinieneś wiedzieć, że nawilżenie i stałe zużycie wody to najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić dla swojej skóry. Ale zamień wodę w wodę cytrynową, a odkryjesz jeszcze więcej korzyści. Ponieważ cytryna zawiera silne przeciwutleniacze, zauważysz zmniejszenie wyprysków i zmarszczek oraz gładszą i zdrowszą skórę dzięki właściwościom odtruwającym.

5. Cytryna to najlepszy przyjaciel wątroby

Utrzymanie zdrowej wątroby jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego ogólnego stanu zdrowia, a picie wody cytrynowej może pomóc wątrobie w dużym stopniu. Oprócz eliminacji toksyn poprzez poprawę funkcji enzymatycznych, kwas cytrynowy znajdujący się w cytrynach pomaga również w eliminowaniu szkodliwych bakterii.

6. Mądry potas!

Wszyscy wiemy o bananach i potasie, ktory zaiwera, ale czy wiesz, że cytryny są również bogate w ten niezbędny minerał? Mimo, że jest trzecim najobficiej występujący minerałem w ludzkim ciele, często nie docenia się jego znaczenia. Spożywanie wody cytrynowej pomaga zapewnić optymalną pracę serca, mózgu, nerek i mięśni.

7. Jedna cytryna dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie

Prawdą jest, że ci, którzy codziennie piją wodę cytrynową, doświadczają mniej przeziębień i znacznie krócej trwają niż ci, którzy jeszcze nie odkryli zalet wody cytrynowej. Wynika to głównie ze stężenia witaminy C, niekwestionowanego obrońcy przed infekcjami wirusowymi i niedoborami układu odpornościowego.

8. Skutecznie zwalcza stan zapalny…

Zapalenie to nie tylko to, co jest widoczne, tymczasowe – naturalna reakcja organizmu na uszkodzenia. Przewlekłe zapalenie organizmu jest kluczowym składnikiem wielu poważnych chorób i wiąże się z nadmierną kwasowością organizmu. Spożywanie wody cytrynowej obniża poziom kwasowości organizmu, co z kolei pomaga organizmowi wyeliminować szkodliwy kwas moczowy, który może powodować stan zapalny.

9.… i pomaga utrzymać doskonałe pH…

Biorąc pod uwagę, że cytryny, podobnie jak owoce cytrusowe, mają charakter kwaśny, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że po wchłonięciu do krwi woda cytrynowa ma w rzeczywistości zasadowy wpływ na tkanki ciała. Dlaczego to dobrze? Chociaż potrzebujesz kwasu do wspomagania trawienia pokarmu, ważne jest, aby zrównoważyć poziom pH, ponieważ zbyt dużo kwasu zwiększa podatność na choroby, od wysokiego cholesterolu po cukrzycę.

10.… wszystko przy jednoczesnym pobudzeniu metabolizmu

Jeśli jesteś w trakcie odchudzania poprzez dokonywanie zdrowych, trwałych zmian w diecie i stylu życia, woda cytrynowa jest idealnym towarzyszem. Pomagając przyspieszyć metabolizm, cytryny zawierają również błonnik pektynowy, który zmniejsza apetyt na niektóre pokarmy.

11. Z nią możesz nawet zrezygnować z kawy)

Wielu z nas polega na porannej kawie jako dawce energii, która sprawia, że ​​się rozbudzamy. Zastąpienie porannej kawy filiżanką ciepłej wody z cytryną tylko przez dwa tygodnie, sprawi, że poczujesz się tak rześki, wypoczęty i zdrowy, że już nigdy nie wrócisz do kawy.

Źródło i Miniatura wpisu: doctorandreilaslau.com