w

Aby mszyce nie uszkodziły ogórków, dodaj tylko kilka gramów tego środka do wiadra z wodą

Radzenie sobie z tym żarłocznym szkodnikiem nie jest proste, ale konieczne jest jak najszybsze działanie, aby nie stracić plonu.

Istnieje wiele chemicznych środków do zwalczania mszyc, ale możesz pozbyć się tego owada za pomocą sprawdzonych metod tradycyjnych.

Istnieje ogromna liczba gatunków mszyc. Ogórki są zwykle staja się ofiarami mszyc arbuzowych. Szkodnik ma niewielki rozmiar do 2 mm, ale jest bardzo ekspansyjny i może zająć wszystkie rośliny w krótkim czasie.

Mszyca przebija pędy i liście ogórków, wysysając z nich soki. W następstwie wzrost krzewów spowalnia, rośliny wysychają.

Oznaką mszyc na ogórkach jest skręcanie krawędzi liści, krzywizna i deformacja wierzchołków pędów. Można zauważyć mszyce na ogórkach, obracając liść, ponieważ osiadają w spodniej części.

Rozpoczynając walkę z mszycami, musisz zwrócić uwagę na mrówki, które gromadzą się przy roślinach, mogą świadczyć o obecności mszyc. Mrówki lubią mszyce z powodu wydzielanej przez nie spadzi, która jest ich przysmakiem. Chronią je przed biedronkami, które zjadają mszyce. Duet mszyce i mrówki może więc naprawdę doprowadzić do ruiny niejedną uprawę.

Możesz niszczyć mszyce na ogórkach za pomocą musztardy w proszku.

Roztwór przygotowuje się w następujący sposób: 100 gramów proszku zalać 3 litrami wrzącej wody i zaparzać przez 5-6 godzin, okresowo mieszając roztwór. Po osadzeniu musztardy na dnie, dodaj 5 łyżek mydła w płynie lub płynu do prania, 3 łyżki oleju słonecznikowego i rozcieńcz kolejnymi 7 litrami wody. Następnie dotknięte rośliny spryskaj opryskiwaczem.

Skutecznym i prostym sposobem na pozbycie się mszyc jest też roztwór sody.

W 10 litrach wody należy rozpuścić 50 gramów sody (około 3 łyżki), dodać 5 łyżek płynnego mydła lub płynu do prania i 3 łyżki oleju słonecznikowego. Dobrze wstrząsamy, bo olej nie łączy się z wodą, więc musi małymi cząsteczkami w miarę równomiernie wypełnić wodę i opryskujemy – działa nawet na duże populacje mszyc! Nie należy pryskać w ciągu słonecznego dnia, bo kropelki oleju mogą podziałać jak soczewki i poparzyć roślinę.

24 godzinny wyciag z pokrzyw

1kg pokrzyw zalewamy 10 litrami zimnej wody. Odstawiamy na 24 godziny po czym spryskujemy rośliny.

Kiedy mszyce atakują ogórki, możesz użyć octu

Roztwór przygotowuje się w następujący sposób: 1 łyżka kwasu octowego rozpuszczona w 1 litrze wody, dodaj płynny detergent (7-10 kropli) lub 1 łyżkę startego szarego mydła.

Źródło i Miniatura wpisu: intermarium.news