w

Neurochirurg: „Mózg jest chory, ponieważ nie wiemy, jak go chronić…” Wyciągnij własne wnioski!

Kpimy z własnego mózgu!

Denerwujemy go, siedząc w sieciach społecznościowych, jedząc fast foody, rozmawiając przez telefon podczas jazdy i robimy mu nieustannie inne złe rzeczy. Cały czas trzymamy go w stresie i nie dajemy nic w zamian – pisze neurochirurg Vlad Chiuri na stronie internetowej Andrei Laslau.

„Twój mózg potrzebuje zdrowej żywności i zdrowych słodyczy. Mózg lubi czekoladę, czystą wodę, ale przede wszystkim – uśmiech.

To mówi lekarz, który pracuje jako neurochirurg od ponad 50 lat, wykonał prawie 23 000 operacji mózgu i pracował z dziećmi przez 17 lat, a jego najmłodszy pacjent miał
dwa dni.

Dzisiaj podzieli się z czytelnikami swoją mądrą radą:

„Chorujemy, ponieważ nie rozmawiamy, jesteśmy odizolowani od komunikacji na tabletach i telefonach. Czy zauważyłeś, gdzie ludzie spotykają się obecnie najczęściej? Na Facebooku.

Zostaliśmy stworzeni, aby żyć w grupach, a nie samotnie.

Pierwsze kroki w profilaktyce zdrowiu mózgu są bardzo proste i dostępne dla każdego. Należy wstać wcześnie, szeroko otworzyć okna, wykonać ćwiczenia oddechowe i wypić dwie szklanki wody o temperaturze pokojowej.

Powietrze musi dostać się do płuc, aby nasycić mózg tlenem. Ćwiczenia oddechowe pomagają się rozgrzać i nastawić na całodzienną pracę. Szklanka wody pobudza cały przewód pokarmowy.

Podczas snu mózg nie śpi, działa wspomagając funkcje życiowe narządów wewnętrznych. Jeśli ktoś zasypia z ważnym problemem, którego nie wie, jak rozwiązać, to następnego
ranka często ma odpowiedzi.

Mózg nie lubi tłuszczów, tytoniu i alkoholu, ale uwielbia gorzką czekoladę. Papierosy mają negatywny wpływ zarówno na mózg, jak i serce. Śniadanie powinno być ciche i spokojne, a nie w biegu.

Poranne papierosy są szczególnie szkodliwe. Na porannym talerzu powinny znajdować się cytrusy, karoten i inne pokarmy, które nasycają organizm witaminami i minerałami. To jest bardzo ważne!

Mózg jest zły od mięsa. Należy jednak pamiętać, że niskokaloryczne mięso jest jednak niezbędne dla organizmu w niewielkich ilościach. Najlepszym wyborem jest indyk i dobre ryby. Mózg nie lubi tłuszczu.

Słodycze również muszą być odpowiednio dobrane. Preferuje gorzką czekoladę, kakao i miód.

Obiad musi być zbilansowany, w przeciwnym razie krew popłynie z mózgu i jego kosztem na rzecz trawienia. Nie możesz całkowicie zatkać żołądka jedzeniem.

Lepiej jest zastąpić sok wodą. Należy zaznaczyć, że nadmierne jedzenie wieczorem jest bardzo szkodliwe, ponieważ krew przemieszcza się do żołądka, co powoduje niedokrwienie serca podczas snu. Jeśli chcesz produktywnie pracować rano, przestań jeść wieczorem.

Mózg ma dwie fazy maksymalnej aktywności: między 10.00-12.00 i 16.00-18.00. Jeśli jest zmęczony, wesprzyj go kawą lub rozpieść go wysokiej jakości naturalnymi słodyczami.

Najlepszym przyjacielem mózgu jest uśmiech. Dlatego bardzo ważne jest, aby unikać smutnych myśli, monotonii i umieć się radować.

Pamięć trzeba cały czas trenować. Zapominanie, które jest uważane za chorobę osób starszych, coraz częściej objawia się u młodych ludzi i nie można tego stanu rzeczy
ignorować. Musisz nadwyrężać swój mózg – rozwiązuj krzyżówki, komunikuj się z ludźmi, zdobywaj nowe doświadczenia.

Umiarkowane ćwiczenia są niezwykle korzystne dla mózgu: dopóki się poruszamy, istniejemy. Trzy najważniejsze dla niego rzeczy to mowa, pisanie, umiarkowane ćwiczenia.

Przestaliśmy słuchać dobrej muzyki i … tańczyć. A taniec, jak udowodniło wielu naukowców, zapobiega chorobie Alzheimera.

Codzienne bóle głowy mogą być przyczyną chorób mózgu: osoby, które codziennie odczuwają ból głowy, koniecznie powinny wykonać rezonans magnetyczny. Migrena wskazuje na
zmianę wzorca naczyniowego mózgu. Intensywnie narastający ból głowy wskazuje, że wewnątrz czaszki znajduje się coś, co uciska układ nerwowy.

Obecnie coraz więcej ludzi cierpi na wyczerpanie nerwowe, ponieważ ich układ nerwowy jest przeciążony. Niedobory snu, zdrowego jedzenia, stres i zmęczenie mogą prowadzić do udaru.

Podczas snu mózg mobilizuje grupę „sprzątaczy”, którzy zbierają „śmieci” i wyrzucają je z systemu. Jeśli mają czas na pracę podczas snu, czujemy się dobrze i świetnie
wyglądamy.

Jeśli nie ma czasu na oczyszczenie mózgu, gromadzą się w nim szczątki, a w miarę ich rozrastania połączenie między synapsami zostaje zerwane. Zablokowane synapsy to pierwszy krok do choroby Alzheimera. Dobry sen powinien trwać sześć godzin.

Musimy chodzić spać około 22:00, ponieważ najlepsza faza snu to czas między 22.00 a 24.00. Zostało to udowodnione eksperymentalnie” – przekonuje neurochirurg.

Posłuchaj rady neurochirurga! Wyjdzie ci na zdrowie!