Sąsiad przyznał się co dosypuje do sadzonek, w tym sezonie też tak zrobię

Dziś powiemy co warto dosypać do sadzonek bez względu na ich rodzaj by były silne, zdrowe, szybciej rosły i miały mocne korzenie.

Wykształcenie zdrowego silnego systemu korzeniowego jest dla młodej rośliny niezwykle ważne. Jeśli wzrost części naziemnej jest intensywniejszy, słabe korzenie nie są w stanie dostarczyć roślinie niezbędnych składników i wody.

Ważne jest by roślina rosła proporcjonalnie. Dobrze rozwinięty system korzeni sprawi, że cała roślina będzie mocna i zdrowa.

Wiele osób stosuje odpowiednie nawozy mineralne, ale ten sam efekt można uzyskać bez stosowania chemii naturalnym sposobem i tańszym kosztem.

Naturalny sposób, który pomoże sadzonkom wyhodować solidny system korzeniowy. Znajdziesz ten produkt w każdym sklepie spożywczym, a niewykluczone, że już go masz w swojej kuchni.

Tym produktem jest skrobia ziemniaczana. Można też użyć skrobi kukurydzianej. Mają bardzo zbliżony skład. Najważniejszym składnikiem jest fosfor, ale ma tez potas i wapń, których młode rośliny potrzebują do stabilnego wzrostu.

Dodanie skrobi do gleby pomoże jej także lepiej utrzymać wilgotność i zmniejszyć częstotliwość podlewania.

Jak zaaplikować skrobię?

Używamy jednej łyżeczki na około półlitrową doniczkę. Najpierw rozluźnij nieco delikatnie glebę wokół sadzonki.

Następnie usuwamy wierzchnią warstwę ziemi (około 1-2 cm) i równomiernie po całej powierzchni rozsypujemy skrobię.

Teraz trzeba wymieszać ją z górną warstwą gleby.

Na koniec przysypujemy warstwą świeżej ziemi. Jest to konieczne do aktywacji mikroorganizmów przetwarzających skrobię i przekształcenia jej w przydatne substancje. Jeśli skrobia nie jest pokryta podłożem, to aktywność mikroorganizmów może prowadzić do powstania pleśni.

Teraz pozostaje tylko podlewać sadzonki i obserwować ich wzrost.

Przed zastosowaniem do całej rozsady warto przeprowadzić mały eksperyment na jednej roślinie. Pomoże ocenić reakcję na zastosowane nawożenie.

Źródło: youtube/Poleznoe, Miniatura wpisu: youtube/Poleznoe

Jeśli zauważysz to w doniczkach natychmiast zastosuj te trzy kroki

Te 3 produkty zabijają komórki rakowe. Wskazówki lekarza, który wygrał z rakiem