Łuska cebuli to dobry nawóz do ogórków. Liście nie żółkną, korzeń nie gnije

Wcześniej ludzie nie mieli możliwości zakupu nawozów ani środków ochrony przed chorobami i szkodnikami, więc intuicyjnie, kierując się metoda prób i błędów i dzieleniem doświadczeń robiono je z improwizowanych środków.

Jednym z takich dawnych sposobów jest wykorzystanie bezpiecznego, organicznego i łatwo dostępnego produktu jakim jest łuska cebuli.

Nie tylko chroni rośliny, ale także pomaga zwiększyć wydajność. W wywarze z łusek cebuli znajdują się wszystkie niezbędne elementy do wzrostu. Rozwiązanie pomoże zniszczyć patogenną mikroflorę w glebie i odżywi rośliny. Odwar pomaga stymulować wzrost roślin, zwiększa odporność na choroby i szkodniki.

Jak wykorzystać skórki cebuli do ogórków?

Jeśli liście zmieniły kolor na żółty: w 10 l. wody, zagotowujemy 5 garści łusek. Gotujemy przez 5 minut, studzimy, a następnie rozcieńczamy dwa litry naparu w wiadrze z wodą. Podlewamy lub opryskujemy ogórki tak przygotowanym roztworem. Łuski z wywaru można wykorzystać jako ściółkę.

W przypadku przędziorków: 200 g łusek zalewamy w wiadrze z wodą i odstawiamy na 5 dni. Odcedzamy roztwór przed użyciem i opryskujemy 3 razy w odstępach co 5 dni.

Na mszyce: Napełniamy 0,5 wiadra łuskami cebuli, zalewamy wrzącą wodą i odstawiamy na 24 godziny. Przed użyciem rozcieńczamy gotowy roztwór wodą w stosunku 1 do 2. Ten napar jest również skuteczny w przypadku inwazji stonki ziemniaczanej na bakłażanach i ziemniakach.

Inne zastosowania łusek cebuli

Owocówka jabłkóweczka: Wykonujemy oprysk drzew przygotowanym jak na mszyce naparem po zakończeniu kwitnienia jabłoni. Kurację przeprowadzamy 4 razy w miesiącu.

Do karmienia: zalewamy 5 litrami wrzącej wody 10 g łusek cebuli i odstawimy na kilka godzin.

Do przechowywania owoców i warzyw na zimę: Owoce i warzywa układamy na warstwie z łusek cebuli i przysypujemy kolejna warstwą.

Dlaczego środek kwiatów truskawek czernieje. 2 przyczyny uszkodzeń kwiatów

Stara ludowa receptura, która zwiększa wzrost i produktywność pomidorów