w

Najlepsze ćwiczenie na rozluźnienie kręgosłupa szyjnego

Każdego ranka z trudem wstajesz z łózka, potem ledwie siedzisz przy biurku w pracy, a wieczorem po całym dniu marzysz, by tylko się położyć, ale wcale nie odczuwasz ulgi?

Czujesz się staro, leki pomagają tylko na chwilę i naprawdę nie wiesz co zrobić by poczuć się lepiej?

Oto jesteś w dość licznej grupie, bo prawie 80 % populacji cierpi na dolegliwości ze strony kręgosłupa.

W dodatku w większości dotyka to górnego odcinka kręgosłupa czyli kręgów szyjnych.

Zwyrodnienia w obrębie górnego odcinka sprawiają ból, dodatkowo ograniczają ruchliwość ramion, rąk i szyi i powodują ból głowy.

Kręgosłup szyjny jest praktycznie nieustannie obciążony, a sztywne mięśnie mogą uniemożliwić nawet podstawowe ruchy.

Aby ból nie stał się przewlekły, konieczne jest jak najszybsze rozwiązanie tych problemów.

Jedną z przyczyn może być siedzący tryb życia, który przecież w większości teraz mamy, a także nieprawidłowa postawa. Właściwe ćwiczenie jest idealne do złagodzenia bólu.

Na szczęście istnieje proste rozwiązanie i jest to proste ćwiczenie.

Ćwiczenia pomogły już wielu ludziom. A oto opinie użytkowników po wypróbowaniu zestawu ćwiczeń:

„Byłem trochę sceptyczny, ale ponieważ moje plecy są dość sztywne i dzisiaj zaczęły bardzo boleć, więc spróbowałem. Podczas ostatniego ćwiczenia wszystko się porozciągało. Na krzyżach, pod łopatką, za łopatką, dość bolesne, ale z ulgą. Muszę powiedzieć, że po kilku minutach nastąpiła ulga i ból głowy ustąpił. Dzięki za te krótkie, proste, ale skuteczne ćwiczenia. Kciuk w górę!”

„Bardzo relaksujące – naprawdę to ćwiczenie mi pomaga.”

„Wow, głowa bolała mnie dokładnie raz na 14 dni, a kiedy ćwiczyłem to ćwiczenie, pomogło mi, gdy głowa zaczyna boleć ćwiczę i po kilku minutach odprężam się i głowa przestaje boleć 😊 dziękuję 😊

Zestaw prostych ruchów, które pomogą Ci poczuć się lepiej.

Podstawowa zasada ćwiczeń

„Główną i najważniejszą zasadą jest początkowa postawa ciała. Ustaw ciało w pozycji stojącej lub siedzącej, starając się „uszy odciągnąć jak najdalej od swoich ramion, najdalej jak to możliwe.

Postaraj się wyciągnąć szyję tak bardzo, jak to możliwe, podnieś głowę i ramiona w dół.”

To ćwiczenie może zdziałać cuda

Ten ruch – lub proste ćwiczenie – może rozciągnąć mięśnie kręgosłupa szyjnego, dzięki czemu szybko zmniejsza napięcie i łagodzi ból.

Wykonaj ćwiczenia tak jak pokazuje fizjoterapeuta na filmie. To wystarczy od razu poczujesz ulgę.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu czytelnika z lekarzem. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: You Tube/Zdravé cvičenie, Miniatura wpisu: freepik.com