Najczęściej popełniane błędy podczas uprawy pomidorów

Za oknem jest wiosna, co oznacza, że działkowicze mają pełne ręce roboty.

Jeśli chcesz, aby Twoje sadzonki w 2020 roku obficie zaowocowały smacznymi i soczystymi pomidorami nasz artykuł jest dla Ciebie.

Wspaniała kobieta i doświadczona ogrodniczka Olga Chernova dzieli się swoimi wskazówkami. Ma coś ważnego do powiedzenia na temat czterech typowych błędów popełnianych przez mniej wprawnych ogrodników.

Błąd nr 1

Pierwszym i najważniejszym błędem jest tryb nawadniania. Wielu ogrodników zalewa sadzonki, myśląc, że to im służy. Tymczasem prowadzi to do oslabienia dorosłych roślin.

Pomidory nie potrzebują tyle wody co ogórki. Ich gleba może być dość sucha na górze, ale na głębokości 1-2 cm gleba zachowa wilgotność. Dlatego staraj się podlewać sadzonki nie częściej niż raz w tygodniu. Oczywiście zależnie od warunków w jakich rosną sadzonki.

Błąd nr 2

Kolejnym słabym punktem w pielęgnacji sadzonek jest gleba, na której są uprawiane. Pomidory nie zawsze są w stanie uzyskać z niej wystarczającą ilość składników odżywczych.

Możesz zrobić glebę dla sadzonek własnymi rękami. Weź połowe ziemi polnej, najlepiej z kretowiska, wymieszaj z z druga połową próchniczej i zalej ja wiadrem wody z wsypaną do niej połowa szklanki popiołu. Taka gleba jest pełna wartościowych i potrzebnych substancji i będzie wystarczająca dla pomidorów.

Błąd nr 3

Niedostateczna ilość światła i nieodpowiednie temperatury. Idealna lub bliska ideałowi temperatura dla naszych roślin wynosi 25 stopni w ciągu dnia i 12-15 stopni w nocy.

Aby zapewnić roślinom odpowiednią ilość światła, użyj specjalnych lamp. Pomidory kochają światło i nigdy go za wiele. Dobre oświetlenie sprawi, że cienkie pędy będą mocne i sprężyste.

Błąd nr 4

Należy obliczyć dokładną datę siewu pomidorów dla swojego regionu. Pomidory można sadzić w ziemi tylko wtedy, gdy temperatura powietrza nie spada poniżej 5 stopni. Oczywiście temperatura ziemi jest znacznie niższa, ale młode rośliny nie powinny odczują dyskomfortu.

Oczywiście w każdym regionie termin będzie inny. Spróbuj uzyskac informacje od bardziej doświadczonych przyjaciół, sąsiadów lub w Internecie.

Rada

Wybierz odmianę, która najlepiej rośnie w Twojej okolicy. Oczywiście masz prawo eksperymentować, ale szanse na obfite zbiory są znacznie większe przy użyciu odmian dopasowanych do regionu. Wczesne odmiany dobrze rosną w ciepłych szerokościach geograficznych, a późne w chłodniejszych.

Dorosłej roślinie nigdy za wiele wapnia. Dobrze rozdrobnione skorupki jajek mogą znacznie wzbogacić glebę w ten pierwiastek.

Olga na co dzień pomaga i doradza ogrodnikom. Stąd wie, że takie błędy popełniaja oni najczęściej. Czy ty popełniasz te popularne błędy, które zakłócają proces uprawy pomidorów?

Olga radzi też kupować tylko nasiona wysokiej jakości z zaufanych źródeł, w końcu to właśnie od nich wszystko się zaczyna.

Powodzenia i podzielcie się swoimi doświadczeniami!

Źródło i miniatura wpisu: takprosto

Zasady odchudzania, o których milczą dietetycy, ale naprawdę działają!

Dni w 2021 roku, które warto sadzić ogórki dla dobrych zbiorów