Najczęściej popełniane błędy podczas uprawy pomidorów.

Już niedługo wiosna, co oznacza, że działkowicze będą mieli pełne ręce roboty.

Jeśli chcesz, aby Twoje sadzonki w 2022 roku obficie zaowocowały smacznymi i soczystymi pomidorami nasz artykuł jest dla Ciebie.

Doświadczona ogrodniczka dzieli się swoimi wskazówkami. Ma coś ważnego do powiedzenia na temat czterech typowych błędów popełnianych przez mniej wprawnych ogrodników.

Prawidłowe nawadnianie pomidorów

Pierwszym i najważniejszym błędem jest tryb nawadniania. Wielu ogrodników zalewa sadzonki, myśląc, że to im służy. Tymczasem prowadzi to do oslabienia dorosłych roślin.

Pomidory nie potrzebują tyle wody co ogórki. Ich gleba może być dość sucha na górze, ale na głębokości 1-2 cm gleba zachowa wilgotność. Dlatego staraj się podlewać sadzonki nie częściej niż raz w tygodniu. Oczywiście zależnie od warunków w jakich rosną sadzonki.

Gleba bogata w składniki odżywcze

Kolejnym słabym punktem w pielęgnacji sadzonek jest gleba, na której są uprawiane. Pomidory nie zawsze są w stanie uzyskać z niej wystarczającą ilość składników odżywczych.

Możesz zrobić glebę dla sadzonek własnymi rękami. Weź połowe ziemi polnej, najlepiej z kretowiska, wymieszaj z z druga połową próchniczej i zalej ja wiadrem wody z wsypaną do niej połowa szklanki popiołu. Taka gleba jest pełna wartościowych i potrzebnych substancji i będzie wystarczająca dla pomidorów.

Odpowiednie oświetlenie

Niedostateczna ilość światła i nieodpowiednie temperatury. Idealna lub bliska ideałowi temperatura dla naszych roślin wynosi 25 stopni w ciągu dnia i 12-15 stopni w nocy.

Aby zapewnić roślinom odpowiednią ilość światła, użyj specjalnych lamp. Pomidory kochają światło i nigdy go za wiele. Dobre oświetlenie sprawi, że cienkie pędy będą mocne i sprężyste.

Data wysiewu

Należy obliczyć dokładną datę siewu pomidorów dla swojego regionu. Pomidory można sadzić w ziemi tylko wtedy, gdy temperatura powietrza nie spada poniżej 5 stopni. Oczywiście temperatura ziemi jest znacznie niższa, ale młode rośliny nie powinny odczują dyskomfortu.

Oczywiście w każdym regionie termin będzie inny. Spróbuj uzyskac informacje od bardziej doświadczonych przyjaciół, sąsiadów lub w Internecie.

Rada

Wybierz odmianę, która najlepiej rośnie w Twojej okolicy. Oczywiście masz prawo eksperymentować, ale szanse na obfite zbiory są znacznie większe przy użyciu odmian dopasowanych do regionu. Wczesne odmiany dobrze rosną w ciepłych szerokościach geograficznych, a późne w chłodniejszych.

Dorosłej roślinie nigdy za wiele wapnia. Dobrze rozdrobnione skorupki jajek mogą znacznie wzbogacić glebę w ten pierwiastek.

Nasiona powinny być wysokiej jakości z zaufanych źródeł, w końcu to właśnie od nich wszystko się zaczyna.

Powodzenia i podzielcie się swoimi doświadczeniami!

Źródło i miniatura wpisu: takprosto.cc, Fotografie: Instagram

Pozbądź się ostróg piętowych za pomocą prostej domowej roboty mieszanki!

Pokrzywa, lecznicza roślina wiosny. Oto jak pomaga uzdrowić ciało