w

Od grzybów po modzele, ta kąpiel stóp rozwiąże wszystkie Twoje problemy

Jakże często nie doceniamy prostych, łatwo dostępnych i tanich środków, które potrafią zaradzić nawet poważnym problemom.

Ocet to potężny środek ułatwiający pracę w kuchni, domu, ogrodzie, ale też potrafi pomóc w rozwiązaniu kłopotliwych dolegliwości zdrowotnych.

Zwykły biały ocet walczy z grzybicą stóp, nieprzyjemnym zapachem, suchą skórą, pęknięciami na piętach. Wystarczy wetrzeć ocet w stopy, a na rezultaty nie trzeba długo czekać. Nie przejmuj się zapachem octu, który wkrótce zniknie.

Przedstawiamy popularne przepisy, których głównym składnikiem jest ocet.

1. Ocet przeciw zmęczeniu

Poniższa mieszanka pomoże złagodzić zmęczenie i ból. Napełnij wannę, dodaj 1 łyżeczkę soli morskiej, 1 łyżeczkę octu i pół łyżeczki olejku z lawendy. Weź kąpiel przez 20-30 minut.

2. Grzybica skóry stóp

Weź średniej wielkości miskę. Wlej do niej wodę i ocet w proporcjach: 1 szklanka octu (lepiej jabłkowego) na średniej wielkości miskę gorącej wody. Mocz stopy w przygotowanej mieszance przez 15 minut. Po zabiegach swędzenie ustąpi, ustąpią stany zapalne i inne nieprzyjemne objawy.

Powtarzaj procedurę codziennie przez 10 dni.

3. Przeciw nieprzyjemnemu zapachowi

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp, przygotuj kąpiel z 3 części wody i 1 części octu. Zanurz stopy w przygotowanej mieszance. Możesz użyć octu jabłkowego lub białego. Aby szybko pozbyć się zapachu, dodaj kilka kropel olejku tymiankowego.

4. Przeciw brodawkom, kurzajkom i zaskórnikom

Kwas octowy jest łagodnym środkiem złuszczającym. W efekcie pozbędziesz się zaskórników i brodawek. Weź równe ilości białego octu i gorącej wody. Nasącz wacik i wetrzyj w problematyczne miejsca.

5. Przeciw grzybicy paznokci

Wymieszaj 2 części wody i 1 część octu. Zanurz stopy w przygotowanej mieszance na 15 minut. Lepiej jest użyć octu jabłkowego, ponieważ ma on właściwości przeciwgrzybicze.

Powtarzaj procedurę codziennie.

6. Ocet na popękane pięty i odciski

Mocz stopy przez 15 minut w roztworze wody i octu w proporcji 1:1.

7. Używaj octu do regularnej pielęgnacji stóp

Regularnie mocz stopy w 2 litrach ciepłej wody, 1/4 szklanki białego octu i kilku kropli olejku eterycznego przez 45 minut.

Kto nie powinien korzystać z kąpieli octowych

Nie bierz kąpieli octowych jeśli masz otwarte rany i zadrapania – może poważnie podrażnić skórę. Również jeśli chorujesz na cukrzycę lub inną chorobę, która wpływa na krążenie krwi, niestety nie powinieneś korzystać z kąpieli octowych.

Źródło: Healthline.com, Miniatura wpisu: freepik.com