Marchew wykiełkuje 3-5 dni po siewie! Jak siać marchewki bez przerzedzania, ale zbierać obfite plony

Jak siać marchewki bez przerzedzania i zebrać wspaniałe plony? Oto pytanie, które dręczy ogrodnika.

Przerywanie roślin to zabieg stosowany wtedy, gdy warzywa wzeszły za gęsto. Jeśli nie przerwiemy wschodów, to rośliny będą miały zbyt mało miejsca na wzrost, a co za tym idzie, plon będzie mniejszy.

Siejąc warzywa wprost do gruntu zwykle siejemy je za gęsto. Rośliny po wzejściu wymagają więc przerwania, czyli przerzedzenia, aby znalazły się w odstępach zapewniających im swobodne rozrastanie się.

Jest jednak zabieg dość praco i czasochłonny, a wiadomo, ze w ogrodzie i tak zawsze pracy jest dość.

Czy można się bez przerzedzania obejść i mieć dobre zbiory?

Okazuje sie, że tak i wytrawny, doswiadczony ogrodnik podzieli się z Wami tym, jak to robi.

„Robię w następujący sposób: 10-12 dni przed wysiewem nasion marchwi, zawiązuję je lużno w szmatce.

Zakopuję w wilgotnej ziemi na głębokości wbicia łopaty (to ważne!). W tym okresie olejki eteryczne są odparowywane z nasion, co zapobiega kiełkowaniu nasion. Po 10-12 dniach wykopuję zawiniątka z nasionami z ziemi. Nasiona będą już spuchnięte, duże, prawie wykiełkowane.

Wysypuję do miski i posypuję zwykłą skrobią. Nasiona przestają przyklejać się do palców i będą wyraźnie widoczne na ciemnej, wilgotnej ziemi.

Jeśli gleba jest sucha, zwilż wodą bruzdę przed siewem. Gdy woda wsiąknie, ostrożnie ułóż nasiona w rowkach w odpowiednich odstępach i przysyp suchą ziemią.

Marchew wykiełkuje 3-5 dni po siewie! I bez podlewania, ponieważ podlewanie z góry stworzy skórkę nad nasionami z ziemi, a przebicie się będzie dla pędów bardzo trudne.

To wszystko! To naprawdę proste i skuteczne!

Czosnek: 8 niesamowitych faktów na temat zalet czosnku

Najczęściej popełniane błędy podczas uprawy pomidorów