w

Lekarze ostrzegają, osoby po 40-tce powinny bezwzględnie przestać zażywać Ibuprofen

Ibuprofen jest składnikie wielu leków o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Zażywanym w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych, gorączki, przeziębbienia i grypy.

Okazuje się, że nie każda grupa wiekowa osób przyjmujących ibuprofen, może go bezkarnie przyjmować. A zażywając musi liczyć się z konsekwencjami.

Pomimo użyteczności nie jest to środek, który można zażywać regularnie. Powoduje bowiem szereg skutków ubocznych. Osłabia mięsień sercowy, prowadzi do ciężkich owrzodzeń żołądka. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że przyjmowanie ibuprofenu, drastycznie podnosi ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Ryzyko to rośnie wraz z wiekiem pacjenta i wzrasta gwałtownie po 40 roku życia.

Osoby, które skończyły 40 rok życia są bardziej narażone na wystąpienie niepożadąnych objawów.

Ostrzeżenia FDA:

Ryzyko udaru i zawału serca wzrasta nawet przy krótkotrwałym stosowaniu leku. Ryzyko wzrasta dodatkowo przy zażywaniu większych dawek NLPZ przez dłuższy czas.

Co w zamian?

Najbardziej naturalnym i bezpiecznym środkiem skutecznym w łagodzeniu bólu jest kurkuma.

Badanie z 2008 roku, opublikowane w Journal of Alternative and Complementary Medicine wykazało, że kurkumina hamuje stany zapalne w podobny sposób do leków przecizapalnych, ale w sposób bezpieczniejszy i tańszy.

Miała także dobre efekty leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów.

Badanie objęło 109 uczestników, ze zdiagnozowanym zapaleniem kości i stawów. W ciągu 6 tygodni jedna grupa przyjmowała 800 mg ibuprofenu, podczas gdy druga grupa przyjmowała 2,000 mg kurkumy.

Poziom bólu był testowany w trakcie jazdy na rowerze, wchodzenia po schodach i chodzenia. Po 6 tygodniach uczestnicy przyjmujący kurkumę deklarowali mniejsze dolegliwości bólowe niż ci, którzy zażyli ibuprofen.

Przepis na lek:

Do szklanki miodu wsyp łyżkę kurkumy i wlej sok z jednej cytryny. Wymieszaj drewnianą łyżką.

Jedną łyżeczkę tej mieszanki dodaj do szklanki ciepłej (nie gorącej) wody lub herbaty.

W razie konieczności stosuj 3 razy dziennie. Skuteczność Cię zaskoczy!

Podziel się z innymi!