Lekarka ostrzega: Jeśli robisz to pod prysznicem lepiej przestań

Mało kto się do tego przyznaje a prawie każdy to robi – uważają lekarze i ostrzegają, że oddawanie moczu w czasie prysznica może wiązać się z wystąpieniem problemów układu moczowego takich jak nietrzymanie moczu. Zastanawiasz się jak to możliwe? Amerykańska lekarka wyjaśniła.

Dr Alicia Jeffrey-Thomas lekarka i naukowczyni z Uniwersytetu Florydy w Stanach Zjednoczonych założyła kanał na TikToku żeby pośród młodej publiczności w przystępny sposób szerzyć wiedzę medyczną. Jej profil obserwuje 470 tys. followersów.

W jednym z filmów dr Thomas porusza kwestię sikania pod prysznicem. W tym przypadku chodzi o kobiety, ponieważ to dla nich ta czynność może wiązać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami takimi jak nietrzymanie moczu.

Dlaczego nie powinno się oddawać moczu pod prysznicem?

Dr Thomas twierdzi, że sikanie w czasie prysznica może przyczynić się do tego, że nasz mózg powiąże cieknącą wodę z sikaniem. Jest to o tyle niebezpieczne, że w połączeniu z osłabionymi mięśniami dna miednicy może grozić niekontrolowanym popuszczaniem.

Dotyczy to także sytuacji, gdy odkręcasz wodę w kranie i siadasz na toalecie żeby opróżnić pęcherz.

Skojarzenie między cieknąca wodą, a potrzebą sikania w sytuacji, gdy mamy osłabione mięśnie dna miednicy sprawia, że każda sytuacja związana z cieknącą wodą (zmywanie naczyń, pływanie w basenie, deszcz) może powodować nieświadome popuszczanie.

Lekarka zwróciła też uwagę na fakt, że kobiety nie powinny sikać stojąc (jak właśnie pod prysznicem) ponieważ ich budowa anatomiczna nie jest do tego przystosowana. W tej pozycji mięśnie dna miednicy nie są w stanie całkowicie się rozluźnić i pęcherz nie zostanie całkowicie opróżniony.

@scrambledjam Reply to @gwas007 why you shouldn’t pee in the shower (probably part 1 of multiple?) #learnontiktok #tiktokpartner ♬ Similar Sensation (Instrumental) – BLVKSHP

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: tiktok.com/@scrambledjam, medonet.pl, Miniatura wpisu: freepik.com

5 najczęstszych błędów przy prowadzeniu rozsady na domowym parapecie

Chcesz żyć dłużej? Schylaj się częściej!