w

Jeśli masz ponad 40 lat, te 3 ćwiczenia uczynią cuda z twoją twarzą i szyją

Nikt nie ucieknie od starości, chorób i ich konsekwencji. Ale wiele kobiet dobrze wie jak wiele można zrobić dla swojego zdrowia i urody by znacząco złagodzić ich skutki i długo cieszyć się witalnoscią i pozytywną energią.

Dzisiaj, gdy świat przeżywa zafascynowanie jogą, a także jej „starszą siostrą” – Ayurvedą, starożytną indyjską medycyną, która powstała około pięć tysięcy lat temu i zachowała się do dziś w kulturze wedyjskiej.

Wiele tysięcy zachodnich kobiet zrozumiało ile dobrego płynie z tych tradycji i bez wahania sięgają po esencję zdrowia, równowagi, piękna i spokoju.

Orientalni mędrcy dokładnie wiedzieli, jak zachować młodość, wigor i dobre samopoczucie i radość ducha przez długi czas.

Wiele tysięcy zachodnich kobiet zrozumiało ile dobrego płynie z tych tradycji i bez wahania sięgają po esencję zdrowia, równowagi, piękna i spokoju. Czas i na nas.

Ćwiczenia od Varmy Juliet, które czynią cuda dla twarzy i szyi!

Varma Juliet jest wedyjską mentorką i autorką ajurwedy i jogi dla kobiet. Dużo podróżowała po świecie i studiowała jogę i wedyjskie traktaty młodości i zdrowiu niezależnie od wieku.

Odmładzanie twarzy

Ćwiczenia opisane w tym artykule są po prostu darem niebios dla każdej kobiety po 40. roku życia, jednak zapobiegawczo można je stosować już od 28 roku życia.

Ćwiczenia te pomogą znormalizować ciśnienie śródczaszkowe, zmniejszyć zmarszczki, wzmacniają mięśnie szyi i usuwają złogi tłuszczu na szyi, a także osady soli w strefie kołnierza. Nie ma żadnego powodu by ich nie ćwiczyć?

Pierwsze ćwiczenie składa się z kilku małych podejść, które koncentrują się na kompleksowym odmładzaniu twarzy.

Ćwiczenie odmładzające twarz

1. Aby wzmocnić mięśnie warg, wyciągnij je tak mocno, jak to możliwe, złóż je w kształcie pierścienia, a następnie otwórz usta. Wykonuj akcję powoli i tylko z 2 powtórzeniami pierwszego dnia. Każdego dnia zwiększaj ilość o jeden.

2. Aby zapobiec pojawieniu się lub wygładzeniu istniejących zmarszczek wokół oczu, a także wzmocnić mięśnie, otwórz szeroko oczy, ale nie unoś przy tym brwi. Przez ok. 7-10 sekund patrz prosto przed siebie. Następnie zamknij oczy i dociśnij nie mrużąc ich.

3. Aby zmniejszyć worki pod oczami spójrz przed siebie i nie obracając głowy popatrz jak najdalej w prawo, wytrzymaj 3 sekundy, a następnie na wprost i w lewo również na 3 sekundy. Pod koniec przymknij oczy i popatrz na czubek nosa przez ok. 10 sekund. Dzięki temu ćwiczeniu worki pod oczami same znikną!

Aby wygładzić zmarszczki na czole, należy położ palce na czole i nasiskaj w dwóch kierunkach na boku i góra dół. Zamknij oczy i przetocz je 5 razy w kółko.

Aby zapobiec kurzym łapkom, uśmiechnij się szeroko i połóż palce w miejscu gdzie powstają. Uciskaj je lekko napinając mięśnie pod powiekami. W ten sposób stawiaj im opór wykonując do 20 powtórzeń przez 5 sekund.

4. Nadmuchuj policzki przez 5 sekund, a następnie powoli wypuść powietrze. Ćwicz dla poprawy kontury twarzy. Powtarzaj 10 razy.

5. Aby odmłodzić szyję, musisz odchylić głowę do tyłu, rozluźnić mięśnie szyi i szeroko otworzyć usta. Następnie powoli opuść szczękę na brodę, aż
dolna warga zakryje górną. Powtórz 5 razy.

Ćwiczenia na mięśnie szyi

1. Stań pięty i stopy razem, opuść ręce wzdłuż ciała i zrelaksuj się, plecy trzymaj prosto, ale bez napięcia. Zacznij powoli obracać szyję od prawej do lewej, a następnie pochyl głowę i odchyl do tyłu.

Te ruchy pomogą rozluźnić mięśnie szyi.

Następnie wykonuj powolne, delikatne obroty głowy w lewo i prawo z blokowaniem na 5-7 sekund w najdalszym punkcie.

2. Podczas wykonywania ćwiczenia oddychaj przez nos. Uwaga jest całkowicie skoncentrowana na obszarze szyi. W pierwszym tygodniu ćwiczenie wykonuje się 5 razy, w drugim – 6, w trzecim – 8 i tak dalej dalej, dopóki nie dojdziesz do 25 razy.

Ta praktyka wzmacnia mięśnie szyi, usuwa złogi tłuszczu na szyi i zmniejsza osadzanie soli w strefie kołnierza.

Ćwiczenie na podbródek

1. Wciśnij dolną wargę w zęby i stopniowo wciągnij ją do ust, wysywajac podbródek do przodu. W takim ułożeniu szczękę należy przesunąć mocno w lewo i prawo.

2. Wykonaj 5 razy, zwiększając liczbę powtórzeń dziennie.

Ćwiczenie na owal twarzy

1. Odchyl głowe do tyłu, wysuń jezyk i unieś do góry jakbyś chciała dotknąć nim czubka nosa.

Wskazówka

Przed zajęciami musisz usunąć makijaż i umyć twarz. Dobre krążenie podąża za postawą. Ćwiczenia powinny wykonywać tylko ćwiczone mięśnie, pozostale powinny być rozluźnione.

Liczba powtórzeń i ich złożoność stopniowo wzrasta. Po ćwiczeniach przemyj twarz zimną wodą i nałóż krem.

Po 7 dniach regularnych ćwiczeń efekt będzie zaskakująco widoczny.

Skóra nabierze zdrowego koloru, będzie wygładzona, dotleniona i uelastyczna.

Należy jednak pamiętać, że ćwiczenia są przeciwwskazane w chorobach nerwu twarzowego po iniekcji botoksu lub operacji plastycznej wykonanej w ciągu ostatnich dwóch lat.

Opowiedz o tych wspaniałych ćwiczeniach koleżankom w sieciach społecznościowych, będą Ci wdzięczne!