w ,

Jak pozbyć się przykrego zapachu z ust? Oto zalecenia, które pomogą się uporać z problemem

Nieświeży oddech dotyczy większości ludzi. Po spaniu, lub niektórych pokarmach z ust pojawia się nieprzyjemny zapach.

Ale w niektórych przypadkach przykry zapach nie znika po umyciu zębów, a gumy i odświeżacze jedynie maskuja przykry zapach, który powraca bardzo szybko.

Problemem sa bowiem dolegliwości trawienne, z którym rozpprawić się trzeba od podstaw.

Byś mógł rozmawiać swobodnie i nie obawiać się nieprzyjemnego zapach z ust, stworzyliśmy tutaj listę, która pomoże Ci się z nim uporać.

1. Chrup marchew, łodygę selera lub jabłko

Jabłka i marchewki poprawiają trawienie i utrzymują układ trawienny w doskonałej kondycji. Oznacza to, że żołądek nie będzie wytwarzał gazów, które wydostają się przez usta i wywołuja niemiły zapach. Co więcej, świeże owoce i warzywa stymulują powstawanie śliny, która wypłukuje bakteryjny zapach z języka, zębów i dziąseł.

Pusty żołądek staje się winowajcą nieświeżego oddechu, ponieważ podnosi poziom kwasu. Nie zapomnij często spożywać lub po prostu żuć warzywa i owoce – dzięki temu żołądek będzie pełny i bezwonny.

2. Spożywaj więcej warzyw

Nieprzyjemny zapach może wskazywać na nadmiar kwasu w żołądku lub inne zaburzenia trawienne.

Dodajmy, że zielone warzywa są bogate w chlorofil – pigment, którego rośliny używają do fotosyntezy w celu absorpcji energii z promieni słonecznych. Pigment ten jest również naturalnym dezodorantem, który pomoże wyeliminować nieprzyjemny zapach w jamie ustnej.

3. Żuj miętę

Takie rośliny jak mięta ułatwiają trawienie i eliminują zgagę – sprawców nieświeżego oddechu. Kolendra i pietruszka także świetnie nadaja się do żucia, jeśli je lubisz.

4. Zaprzyjaźnij się z jogurtem. Ale uważaj na jego słodkiego brata

Pożyteczne bakterie znajdujące się w jogurcie poprawiają trawienie. Układ trawienny jest zdrowy, a oddech świeży.

Nieświeży oddech powoduje gromadzenie się siarczanów w jamie ustnej. Przydatne bakterie, jak wykazały liczne badania dotyczące probiotyków, zmniejszają poziom siarczynu w jamie ustnej. Kupując jogurt wybieraj naturalny, bez cukru. O jak najprostszym składzie czyli zawierające jedynie mleko i bakterie. Te zawierające mleko w proszku, białka mleka czy śmietankę, są bardziej przetworzone.

5. Doceń wiśnie


Metantiol bezbarwny gaz o zgniłym zapachu – to kolejna przyczyna nieświeżego oddechu. Jedzenie wiśni neutralizuje woń gazu.

6. Nic nie może się równać z zieloną herbatą


Spożywanie zielonej herbaty daje organizmowi ogromne korzyści, poprawia funkcjonowanie mózgu i zmniejsza ryzyko zachorowania na raka. A herbata doskonale oczyszcza ciało, usuwając w ten sposób nieprzyjemny zapach i oczyszczając oddech. Napój zawiera również katechinę, naturalny przeciwutleniacz. Zwalcza bakterie, które powodują nieświeży oddech.

7. Owoce cytrusowe są naszymi przyjaciółmi

Kwas cytrynowy w cytrusach stwarza niekorzystne warunki dla rozwoju bakterii w jamie ustnej i przewodzie pokarmowym. A to one są winne nieprzyjemnego zapachu.

8. Herbata z imbirem i cytryną doskonale odświeża jamę ustną

Imbir słynie z właściwości leczniczych. Przy regularnym stosowaniu dostosowuje się trawienie żywności, znika nieprzyjemny zapach. Jeśli nie lubisz herbaty – wypłucz nią usta: imbir ukrywa zapach, a kwas cytrynowy zapobiega namnażaniu się bakterii.

9. Wybieraj wodę zamiast piwa

Woda zmywa resztki jedzenia i martwe komórki. Zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i wspiea procesy metaboliczne. Nie zaniedbuj tego.

Źródło i Miniatura wpisu: brightside.me