Jak dbać o pomidory podczas dojrzewania

Na początku sierpnia wielu ogrodników zaczyna aktywnie zbierać pomidory.

Ale wielu boryka się z problemem, że owoce nie chcą dojrzewać i zmienić koloru na czerwony, a na koniec spadają na ziemię, będąc wciąż zielonymi.

Na szczęście ten problem można rozwiązać.

Jak dbać o pomidory podczas dojrzewania

Zwykle pomidory nie dojrzewają z powodu nadmiaru potasu. Dlatego doświadczeni ogrodnicy często ostrzegają, że trzeba bardzo uważać z tym nawozem, ponieważ niezwykle łatwo można z nim przedobrzyć.

Wszystko potrzebuje równowagi. Także jeśli chodzi o ilość potasu. Jego brak powoduje, że owoce stają się bez smaku i twarde. Warzywa tracą też swoją charakterystyczną słodycz i aromat. Ale nadmiar pierwiastka jest głównym winowajcą długiego dojrzewania.

Kiedy napotkasz taki problem, wystarczy przestać nawozić potasem.

Na przykład, jeśli krzewy mają zwiędłe i żółte liście – jest to jeden z objawów braku substancji w glebie. Więc możesz bezpiecznie dostarczać potas.

Jeśli jednak rośliny rosną prawidłowo, nie mają oznak chorób, posiadają dorodne zielone owoce i czekamy już tylko na dojrzewanie, wówczas przestajemy dostarczać wszelkie nawozy zawierające potas.

Kolejne zastrzeżenie doświadczonych ogrodników dotyczy popiołu, przenawożenie nim prowadzi również do tego, że owoce zaczynają rosnąć wolniej.

Źródło: ukr.media, Miniatura wpisu: freepik.com

Lekarze przypomnieli pięć prostych zasad, które mogą uratować życie w przypadku udaru

Zaledwie 1 szklanka przed snem uratuje Cię przed tłustym brzuchem