w

Herbatka z mniszka oczyszcza skórę, usuwa przebarwienia, piegi, trądzik, leczy wiele chorób skóry

Mniszek lekarski to jedna z najpotężniejszych roślin, która pomaga eliminować toksyny i nadmiar wody z organizmu.

Spożywany jako herbata oczyszcza krew i stymuluje funkcje odtruwające wątroby. W efekcie skóra oczyszcza się i zaczyna goić.

Ze względu na działanie odtruwające herbata mniszka lekarskiego może pomóc w leczeniu wielu chorób.

Może być stosowany w leczeniu zarówno łagodnych, jak i cięższych chorób skóry. Herbatę można również nakładać zewnętrznie, myć lub bandażować na dotkniętych powierzchniach, pomagając w ten sposób w leczeniu wielu problemów skórnych, takich jak:

• trądzik;
• piegi;
• czerwone plamy na twarzy (trądzik różowaty);
• podrażnienia skóry;
• wypryski;
• żylaki;
• liszaj obrączkowy;
• wykwity;

W leczeniu trądziku różowatego (lub trądziku różowatego) herbatę z mniszka lekarskiego można nakładać na dotknięty obszar skóry. Couperosis to powstawanie czerwonych plam na skórze, zwłaszcza na skórze twarzy, spowodowane rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi.

Do zrobienia herbaty użyj 4-10 g suszonych liści mniszka lekarskiego w 150 ml wody. Zagotuj wodę, zalej i pozostaw na 10 minut, a następnie przefiltruj. Pij tę miksturę trzy razy dziennie. Może być również używany do przemywania nim dotkniętych powierzchni skóry.

Istnieją inne sposoby na zrobienie herbaty z tej rośliny: zalej 250 ml wrzącej wody 1-2 łyżeczki suszonego proszku z korzenia mniszka lekarskiego (można go również zmielić na przykład w elektrycznym młynku do kawy). Gotuj przez 5-10 minut, następnie przefiltruj. Spożywaj 1-2 filiżanki dziennie. Za pomocą tego wywaru możesz myć oczy i włosy.

Weż 1 szklankę (250 ml) wrzącej wody i 3-5 g suszonych ziół. Gotuj przez 10 minut, następnie dwukrotnie odcedź wywar i dodaj pół łyżeczki soli. Przetrzyj dotknięty obszar skóry wacikiem. Ponadto, używając 3-5 g mniszka lekarskiego i 250 ml wody, można zrobić herbatę, którą gotuje się na 5-10 minut, a nastepnie wypija 3 razy dziennie.

Możemy też wycisnąć świeży sok z korzenia mniszka lekarskiego i oczyścić nim skórę.

Miażdżone liście mniszka można je stosować jako okłady na dotknięte obszary skóry.

Możesz również zrobić kompres z soku wyekstrahowanym z korzenia kwiatu. Korzenie posiekaj, a następnie gotuj na parze z odrobiną kwaśnej śmietany. Nałóż ten kompres na bolesne miejsca i pozostaw na kilka godzin. Tę metodę można stosować codziennie, aż do całkowitego ustąpienia bólu.

Źródło i Miniatura wpisu: fabricatinromania.info