Bardzo proste ekologiczne karmienie ogórków, które wynagrodzi Cię dużymi zbiorami pięknych owoców

Nawet troskliwa opieka nad naszą uprawą ogórków nie zapobiegnie wpływom środowiskowym, które narażają je na warunki stresowe i zwiększają szansę zapadalności na choroby.

Przy zakłóceniu prawidłowego pobierania i przyswajania składników odżywczych rośliny reagują natychmiastową niemal zmianą wyglądu liści. Stają się jaśniejsze, pojawiają się na nich plamy i roślina wygląda na wyraźnie osłabioną.

Nawóz z mniszka lekarskiego i pokrzywy jest idealny do ogórków, ponieważ zawiera wiele przydatnych substancji, w tym azot, fosfor i potas, które są niezbędne do wzrostu i rozwoju roślin.

Oto jak przygotowujemy taką odżywkę:

1. Zbieramy świeże mlecze i pokrzywy. Najlepiej zbierać je, gdy są jeszcze młode i zielone, ponieważ zawierają więcej składników odżywczych.

2. Umieszczamy je w wiadrze (2/3 pojemności) i zalewamy wodą. Odstawiamy na kilka dni, aby woda nabrała koloru i zapachu ziół.

3. Po 4-5 dniach dodajemy trochę drożdży (1-2 łyżki stołowe), aby pobudzić fermentację i umieszczamy wiadro w ciepłym miejscu na jeszcze 2 dni.

4. Otrzymany roztwór rozcieńczamy wodą w stosunku 1:10 i podlewamy nim ogórki.

Takie zasilanie najlepiej przeprowadzać raz na 2 tygodnie w okresie wzrostu roślin. Pomoże roślinom stać się silniejszymi i zdrowszymi oraz przyspieszy ich wzrost.

Po co zawiązywać czosnek i kiedy należy to zrobić

Przepis na ciasto drożdżowe bez wyrastania. 15 minut i gotowe do pieczenia!