w

Dzięki tym dwóm składnikom oczyściła swoją twarz jak nigdy dotąd!

Dla urody kobiecej skóra ma niebagatelne znaczenie. Nawet najpiękniejsze rysy twarzy z brzydką skórą sprawiają nieprzyjemne wrażenie.

Skóra piękna to skóra, gładka, odżywiona, właściwie nawilżona i oczyszczona, jednym słowem zadbana.

Ale kosmetyki zamiast pomóc mogą skórze szkodzić. Mogą uczulać, wysuszać, zatykać pory skóry i wywoływać różne niepożądane reakcje.

Dlatego zawsze najbezpieczniej jest stosować naturalne preparaty. Oczywiście na to, co dostępne w naturze także może wystąpić reakcja alergiczna, ale w tym przypadku o wiele łatwiej ją zweryfikować, niż szukając uczulacza na długiej liście chemicznych składników kosmetyków drogeryjnych.

Dziś mamy dla Was prostą, dwuskładnikową maseczkę, która znakomicie oczyszcza, odświeża i nawilża skórę. Szczególnie polecana w miesiącach, gdy skóra jest szara i zmęczona. W okresie jesiennym i po zimie.

Maseczka, do zrobienia której potrzebne będą tylko dwa składniki: pomidor i mleko.

Jest łagodna dla skóry, ale bezlitosna dla niedoskonałości. Usuwa martwy naskórek i poprawia ukrwienie i koloryt cery. Pozwoli pozbyć się zaskórników.

Potrzebujesz:

1 łyżka stołowa mleka
1 łyżka soku z pomidora

Wykonanie:

Można ją wykonać na dwa sposoby. Zmieszać składniki i nakładać wacikiem kilka razy (do zużycia mieszanki) odczekując aż poprzednia wyschnie.
Możesz także zmiksować miąższ z pomidora, 1 łyżkę pulpy zmieszać z 1 łyżkę mleka i taką papkę wcierać wacikiem w skórę.

Pamiętaj, że to maseczka całonocna. Dopiero rano można ją zmyć żeby zdążyła zadziałać. Dzięki zawartości kwasów owocowych i kwasu mlekowego zamknie roszczerzone pory, nawodni skórę, zlikwiduje czarne kropki na nosie i doda cerze blasku.

Jest to jeden z najprostszych sposobów na wykonanie zdrowej i skutecznej maseczki do twarzy. Mamy nadzieję, że podzielisz się nim ze znajomymi!