Domowy szampon, który rozwiązał moje problemy z włosami!

Coraz większa ilość osób zwraca się ku naturalnemu stylowi życia.

Niezależne badania potwierdzają, że wszechobecna chemia wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Obowiązujące normy i wytyczne uwzględniają ilości danego środka w konkretnym produkcie, niestety nie biorą one pod uwagę, że tych produktów używamy wciąż więcej i szkodliwe substancje wchłaniamy z różnych źródeł. Choć dawki w jednym są dopuszczalne i bezpieczne, z wielu różnych mogą nam już szkodzić.

Ograniczenie ilości chemicznych produktów jest zatem jak najbardziej wskazane. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów naturalnych, organicznych, jednak często są one znacznie droższe niż chemiczne.

Warto więc zwrócić się ku naturalnym składnikom, z których sami możemy przygotować środki czyszczące czy dezynfekujące, kosmetyki, czy na przykład szampony do włosów.

Włosy, które latami były poddane działaniu silnie działających składników z chemicznych laboratoriów, nie od razu pokochają szampon naturalny.

Choćby dlatego, że taki szampon się słabo pieni. Ale wystarczy odrobina wytrwałości, żeby zobaczyć jak świetnym dla kondycji włosów jest kosmetykiem, a wówczas nie wrócisz już do tradycyjnych szamponów.

Wielu dermatologów zaleca ten środek dla alergików i wszystkich, których stan skóry głowy i włosów wymaga interwencji, a trudno im znaleźć kosmetyk bez uczulających alergenów. Szampon ma bardzo kojący wpływ na podrażnioną skórę, bardzo dobrze oczyszcza włosy z tłuszczu, brudu i silikonów zawartych w kosmetykach. Poprawia stan cebulek włosów, zapobiega wypadaniu, a same włosy czyni naturalnie miękkimi o zdrowym wyglądzie.

Jak go wykonać i używać:

W naczyniu należy wymieszać wodę oraz sodę w proporcji 3:1. Mieszać, aż soda się rozpuści. Co dalej ? Nic! Szampon jest gotowy do użycia.

Zwilż włosy. Użyj szamponu z sody jak zwykłego szamponu. Nie przejmuj się tym, że się nie pieni, delikatnie i dokładnie umyje twoje włosy. Zostaw dodatkowo szampon na 2 minuty na włosach, a następnie dokładnie spłucz.

Dopełnieniem zabiegu będzie płukanka, która sprawi, że włosy nabiorą ładnego wyglądu i blasku.

Wymieszaj 2 łyżki octu jabłkowego z 2 szklankami wody i umyte włosy na koniec spłukiwania polej przygotowaną wcześniej mieszanką.

Potem już nie spłukuj.

Ocet szybko ulatnia zapach jednak jeśli myjesz włosy rano użyj soku z cytryny zamiast octu lub do octu dodaj olejku eterycznego. Soda otwiera łuski włosa i oczyszcza, a ocet i sok z cytryny zamykają je i wygładzają, dzięki temu włosy mniej się przetłuszczają, są gładkie i błyszczące.

Efekt widoczny jest już po pierwszym użyciu, ale radykalną poprawę zauważysz po około pięciu myciach.

Stosuj 3 razy w miesiącu. Pomiędzy myciami sodą stosuj delikatnie działające, łagodne szampony dla dzieci.

Nie zapomnij podzielić się ze znajomymi!

Porzuć jedzenie na 1 dzień, a oto co się stanie!

6 oznak świadczących o tym, że możesz mieć zakrzep. Nie ryzykuj i nie czekaj, nie tłumacz sobie, że to nic takiego