naturalny domowy nawóz do ogórków
w

W czasie kwitnienia i owocowania zasilam ogórki tym domowym nawozem!

Ogórki to nieodłączny element niemal każdego ogrodu, cenione za swój smak i wartości odżywcze. Niestety, nie każdy ma szczęście do obfitych zbiorów, a niektóre rośliny praktycznie nie owocują.

Czerwiec to czas, gdy ogórki zaczynają kwitnąć i potrzebują dodatkowego wsparcia, by owocować. Dlatego dziś podzielę się przepisem na doskonały, naturalny nawóz dla ogórków w okresie kwitnienia i owocowania.

Ten nawóz działa lepiej niż wszystkie inne, które stosowałem na moich grządkach ogórkowych. Plony po jego użyciu wzrosły kilkukrotnie. Większość ogrodników unika nawozów mineralnych, dlatego składniki tego nawozu są w pełni naturalne i przyjazne dla środowiska.

Domowy nawóz do ogórków

Najpierw przygotujemy napar z chwastów i suchego granulatu z obornika końskiego lub krowiego. Do 10-litrowego wiadra wrzucamy chwasty i dodajemy 10 łyżek granulatu suchego nawozu.

Następnie napełniamy wiadro wodą, przykrywamy i odstawiamy w ciepłe miejsce na 5-7 dni.

Kiedy napar dojrzeje, dodajemy sól potasową, która zawiera dużą ilość potasu. Nawóz ten rozpuszcza się w wodzie, ale proces ten jest czasochłonny. Dlatego 2 łyżki granulatu wcześniej moczę w ciepłej wodzie w małym pojemniku.

Po rozpuszczeniu granulek, dodaję je do 10-litrowego wiadra i dolewam 1 litr naparu z chwastów i obornika. Powstaje bardzo pożywna mieszanka, którą zaczynam nawozić ogórki od momentu kwitnienia.

Jeśli podlewamy ogórki tym nawozem co 10 dni, rośliny będą obficie plonować nawet na najuboższej glebie.

Przeczytaj również: Tani środek z apteki na żółknięcie liści ogórków – chroni przed chorobami i zwiększa plony