Dlaczego liście orchidei więdną? Uratuj swoją ulubioną roślinę

Prawdopodobnie wśród twoich roślin doniczkowych są też storczyki, a może nawet są twoimi ulubionymi roślinami.

Te wyjątkowej urody rośliny stały się ulubieńcami wielu ludzi. I dlatego smutno jest, gdy storczyki umierają z nieznanych nam przyczyn.

Dzisiaj postaramy się poznać przyczyny więdnięcia tego kwiatu.

Dlaczego liście orchidei więdną?

Przede wszystkim musisz dowiedzieć się, dlaczego liście storczyków żółkną. Pierwsza i najprostsza przyczyna związana jest ze zjawiskiem naturalnym.

Jeśli zauważysz zażółcenie tylko dolnych liści, a reszta pozostaje gęsta i zielona, ​​oznacza to, że zrzuca stare liście i wkrótce wyrosną nowe. To nie powinno cię martwić, z twoją rośliną nie dzieje się nic niepokojącego.

Nie trzeba pomagać kwiatom w tym okresie i wycinać takich liści. Wciąż zawierają niezbędne substancje do rozwoju. Żółte liście powinny same odpaść.

Ale zdarza się, że storczykom zaczynają więdnąć absolutnie wszystkie liście. Tracą witalność, żółkną i schną.

Główne przyczyny więdnięcia storczyków:

1. Niekorzystne warunki rozwoju kwiatów, tj. temperatura powietrza powyżej 25 stopni i przesuszenie.

Aby uratować swojego pupila, musisz zmienić mu miejsce na chłodniejsze i bardziej wilgotne. Nie zapomnij go podlać i spryskać.

Jeśli przez dłuższy czas nie podejmiesz żadnych działań w przypadku żółknięcia liści, może to doprowadzić do wysuszenia lub zgnilizny systemu korzeniowego.

Aby sprawdzić jego stan, wyjmij roślinę z doniczki. Suche lub gnijące korzenie należy odciąć i potraktować cynamonem.

Ale w żadnym wypadku nie tnij żywych korzeni, ponieważ przez nie kwiat otrzymuje wszystkie niezbędne elementy do swojego rozwoju.

Podczas przycinania korzeni roślina odczuwa dyskomfort, dlatego traktuj przycinanie bardzo odpowiedzialnie, aby nie odciąć się za dużo.

Po takim zabiegu należy użyć świeżej kory do przeszczepienia storczyków, a także umieścić roślinę w wilgotnym i chłodnym miejscu. Pomoże jej to w pełni wyzdrowieć.

2. Duże korzenie

W większości przypadków storczyk powinien być przesadzany raz na 2 – 3 lata. Ale jeśli widzisz, że większość korzeni znajduje się poza doniczką, to czas na przesadzanie.

Jeśli odpowiednio zadbasz o swoją roślinę, odpowiednio ją podlewasz i spryskujesz, nadal zachwycać Cię będzie pięknymi kwiatami.

Źródło: mandarynka.com.ua, Miniatura wpisu: freepik.com

Spondyloza szyjna jest przyczyną zawrotów głowy i mrowienia w ramionach

Tylko 4 kroki do oczyszczenia i odmłodzenia, Tybetańska kuracja do przeprowadzenia raz na 5 lat