w

Co się dzieje, kiedy przez 4 dni je się wyłącznie banany i pije wodę

Wiele osób ma alergię na samo słowo dieta. Kojarzy się z długą listą wyrzeczeń i samodyscypliny. Kiedy sobie wszystkiego odmawiamy, czujemy się nieszczęśliwi i rozdrażnieni.

Chyba największa skuteczność diety polega na tym, że tracimy mnóstwo energii na przygotowanie skomplikowanych, potraw bilansujących składniki odżywcze. I niestety, zwykłe diety to więcej poświęconego jedzeniu czasu i więcej wydanych pieniędzy.

Ale nie tym razem.

Dieta bananowa to zupełnie co innego. Ma tyle zalet, że nie wypróbować jej, to nie zrobić przysługi własnemu ciału.

Prosta

Dieta bananowa jest najprostszą z możliwych. Polega na zjadaniu wyłącznie bananów i piciu wody. Jedyne co można, ale nie trzeba do niej włączyć, to mleko. Banany można jeść w dowolnej ilości. Nie martw się, organizm nie będzie chciał ich więcej niż potrzebuje. Około 3 sztuk zjeść podczas śniadania, obiadu i kolacji, a pomiędzy posiłkami zjadać dodatkowy owoc.

Krótka

Dieta bananowa trwa tylko 4 dni. Tyle potrzeba by oczyścić organizm z toksyn, uzupełnić braki witamin i minerałów, dostarczyć serotoniny, która daje uczucie zadowolenia. Przez czetry dni nie doprowadzimy także do niedoborów tych składników odżywczych, których banany nie zawierają.

Skuteczna

Dieta bananowa w zaledwie cztery dni pozwoli zrzucić 4 kilogramy. Czy można chcieć więcej? Dlaczego to działa? Banany są bogatym źródłem wartości odżywczych. Składają się w 74 % z wody. Ich zła sława wzięła się stąd, że zawierają sporo węglowodanów i cukrów. Ale gdy zjadasz same tylko banany, ich ilość jest idealna do zaspokojenia zapotrzebowania. Ciało nie musi ich magazynować, ponieważ wszystko zużywa. Dodatkowo, nie dostarczając żadnych tłuszczów organizm spala te, których nadmiar już zgromadził.

Przyjemna

Dieta bananowa jest przyjemna i nie wymaga wielkich wyrzeczeń. A to głównie dlatego, że banany są słodkie i sycące. Pierwszego dnia odczuwa się lekki głód, którego powodem jest zmiana składników i nie dostarczanie tłuszczów. Ale drugiego dnia, ta dieta sprawia już tylko czystą przyjemność.

Nie ma co się zastanawiać, tylko kupić wieczorem pierwszą kiść bananów i od rana następnego dnia nie jeść nic poza nimi. Można jedynie dołączyć mleko i wypijać na przykład koktajl bananowy, jeśli oczywiście lubisz.

Nie zwlekaj! Podziel się z innymi zaletami tej fantastycznej diety.