Cytryna, sól i pieprz to wszystko, czego potrzebujesz na te małe problemy

Pieprz, sól i cytryna użyte razem tworzą pyszny dressing do sałatek, ale można je również wykorzystać do innych celów.

Wszystkie trzy składniki połączone lub pojedynczo mogą zwalczać różne dolegliwości:

Sok z cytryny jest stosowany w medycynie tradycyjnej jako środek moczopędny, do płukania gardła, balsam i tonik.

Sól jest niezbędna organizmowi – podobnie jak woda i tlen – ale w nadmiarze może obciążać serce. Dlatego lepiej jest używać soli himalajskiej zamiast zwykłej soli kuchennej.

A czarny pieprz od dawna jest stosowany w medycynie tradycyjnej, nic więc dziwnego, że ta kombinacja może pomóc w walce z następującymi dolegliwościami.

1. Ból gardła

Możesz pozbyć się bólu gardła, mieszając 1 łyżkę świeżego soku z cytryny, pół łyżeczki czarnego pieprzu i łyżeczkę soli w szklance ciepłej wody, a następnie przepłukać gardło tą mieszanką.

2. Usuwa kamienie żółciowe

Stwardniałe złogi soków trawiennych znajdujące się w woreczku żółciowym nazywane są kamieniami żółciowymi (piaskiem lub kamieniami).

Kamienie żółciowe mogą być bolesne i zakłócać trawienie. Dlatego zmieszanie trzech części oliwy z oliwek z 1 częścią cytryny i 1 częścią czarnego pieprzu w szklance może spowodować zmiękczenie i ruch kamieni żółciowych, eliminując je w ten sposób.

3.Afty

Jeśli twoja odporność nie jest zbyt dobra, możesz mieć nawracające owrzodzenia w jamie ustnej. Aby się tego pozbyć, wystarczy jedna łyżka soli himalajskiej rozpuszczona w szklance ciepłej wody. Płucz usta trzy razy dziennie, a owrzodzenia znikną.

4. Utrata wagi

Chcesz zrzucić kilka kilogramów przed wakacjami?

Spróbuj tego napoju: 1/4 łyżeczki mielonego czarnego pieprzu, 2 łyżki soku z cytryny i łyżka miodu wymieszane w szklance wody. Pij tę mieszankę codziennie rano na pusty żołądek.

5. Nudności

W rozstroju żołądka można sobie ulżyć czarnym pieprzem, cytryna powstrzymuje nudności. Wymieszaj łyżkę soku z cytryny i łyżeczkę pieprzu w szklance ciepłej wody i pij powoli małymi łykami.

6. Przeziębienie i grypa

Cytryna może zdziałać cuda na przeziębienie lub grypę. Wyciśnij sok z połowy cytryny do dużej szklanki przegotowanej wody, umieść też skórkę z wyciśniętej cytryny i odstaw na 10 minut. Teraz usuń skórkę z cytryny i wypij. Pij ten płyn codziennie, aż poczujesz się lepiej.

Źródło: fabricatinromania.info, Miniatura wpisu: freepik.com

Sztuczka szefa kuchni – domowe frytki idealnie chrupiące – dlaczego nie znałam jej wcześniej?!

Rośnie przy żywopłotach, na polach, łąkach, poboczach i lasach. Medycyna ludowa zna go od niepamiętnych czasów