Ćwiczyła tylko raz na 2 dni. Plecy przestały boleć od razu!

Jeśli cierpisz na ostry ból pleców i szyi, problemy z ciśnieniem i często budzisz się we śnie, te ćwiczenia są tym, czego potrzebujesz!

Kompleks ten składa się z najprostszych pozycji jogi dla początkujących. Już po trzecim treningu w ramach tego programu poczujesz, że ciało stało się posłuszne, a mięśnie wzmocnione. Będziesz lepiej spać i lepiej się zregenerujesz, głowa się oczyści, łatwiej będzie rozwiązać pilne problemy. Ból, który pojawił się w okolicy lędźwiowej i szyi, zniknie!

Joga dla początkujących w domu:

1. Pozycja relaks

Usiądź, skrzyżuj nogi, poczuj odprężenie i wydłużenie kręgosłupa. Ręce opieraj na skrzyżowanych kolanach.

Siedź w tej pozie przez kilka minut, oddychaj tak głęboko i równomiernie, jak to możliwe. Pomoże to dostroić się i zmniejszyć stres.

2. Pochyl się do przodu

Usiądź prostując nogi przed sobą.

Powoli sięgaj do palców stóp. Poczuj rozciąganie podczas wydechu – w tym momencie ścięgna i mięśnie nóg stają się bardziej elastyczne i osiągają maksymalne rozciągnięcie. Powtórz tę pozycję 5 razy.

3. Poza dziecka

Uklęknij, rozłóż kolana na szerokość ramion, trzymaj ręce wzdłuż tułowia.

Powoli pochyl się do przodu, całkowicie opuść głowę. W tak zrelaksowanej pozycji spędzaj 3-4 minuty z przerwami, oddychaj głęboko i równomiernie, poczuj swoje oparcie.

4. Skręcanie

Połóż prawą rękę na lewym kolanie. Lewą umieć za tułowiem i powoli skręć w lewo.

Obróć głowę wraz z ciałem – patrz w lewo. Oddychaj tak głęboko, jak to możliwe! Powoli powróć do pozycji wyjściowej, poczuj skośne i boczne mięśnie pleców i ud. Powtórz to samo z prawą stopą.

5. Poza bogini

Połóż się na plecach, zegnij kolana i stopy złóż razem. Trzymaj ręce wolne po bokach.

Oddychaj prosto, spróbuj rozciągnąć wewnętrzne mięśnie ud i poczuj jak się rozciągają. Pozostań w tej pozycji, aż poczujesz się komfortowo – wystarczy 2 minuty.

6. Nogi na ścianie

Podnieś proste nogi i oprzyj je o ścianę. Tułów i ramiona są rozluźnione.

Spędź 3 minuty w tej pozycji, wdychając i wydychając równo i głęboko powietrze. Spróbuj odeprzeć wszystkie niepotrzebne myśli, poczuj, jak napięte są plecy i nogi.

7. Z wolnego wiatru

Połóż się na plecach, zegnij kolana, skrzyżuj kostki. Chwyć kolana dłońmi mocno.

Poczuj rozciąganie mięśni bioder i pleców. Na początku może to być trudne, ale gdy zrozumiesz swoje ciało, wykonywanie ćwiczeń będzie niezwykle przyjemne: ta postawa zwalnia kręgosłup z obciążenia w ciągu minuty! Nie zapomnij głęboko oddychać.

8. Poza Gołębia

Stań na czworakach, rozsuń szeroko ręce. Przesuń lewe kolano do przodu i umieść je między rękami. Cofnij prawą nogę i wyprostuj się. Przechylaj do przodu całe ciało, przesuwając środek ciężkości na lewe kolano.

Wytrzymaj w tej pozycji przez minutę, zmień nogę. Ćwiczenie to łagodzi ból nóg, obrzęk, ma działanie lecznicze na mięśnie pleców.

9. Przebudzenie

Połóż się na plecach z szeroko rozłożonymi ramionami. Przyciśnij prawe kolano do klatki piersiowej. Następnie obróć tułów w lewo, wyprostowując plecy.

Powtarzaj z drugą stroną przez około 3 minuty. Ta pozycja jest bardzo przydatna dla każdego, kto często ma ból pleców w okolicy kości ogonowej.

10. Ryba

Połóż się na plecach. Połóż ręce pod biodrami. Powoli unieś klatkę piersiową, odchylając głowę do tyłu. Oddychaj miarowo.

Po takim doładowaniu rodzisz się na nowo! Zaciski mięśniowe znikają, ból z powodu zmęczenia i znużenia znika, kręgosłup prostuje się. Szyja rozluźnia się i poprawia się krążenie w mózgu. Bóle głowy i problemy ze snem znikną bez śladu!

Pamiętaj, że miłość do innych zaczyna się od siebie: zadbaj o swoje piękne, elastyczne ciało!

Oto jak wyleczyłem wątrobę bez leków. Dzielę się tym ćwiczeniem – działa bezbłędnie!

Bułeczki, robię 100 sztuk w 20 minut. Zamrażam dla nieoczekiwanych gości, szybko piecze