Co się stanie w przyszłym sezonie, jeśli jesienią zakopiesz pomidora w ziemi?

Dziś powiemy Ci, jak sadzić nasiona na otwartym polu, aby zaoszczędzić dużo czasu i uzyskać dobry wynik.

Tą metodą bez większego wysiłku uzyskasz znakomite plony.

Jak sadzić nasiona w otwartym terenie

Uprawa pomidorów to trudny proces. Sprowadzono je do nas z Ameryki Południowej, gdzie lato jest długie i upalne. Niestety nie mamy takich warunków. Dlatego musimy długo utrzymywać je w cieple i bawić się w kiełkowanie.

Istnieją jednak metody pozwalające uniknąć uprawy sadzonek. Dzisiaj porozmawiamy o kilku: jeden jest prosty, ale zawodny, drugi da prawie 100% dobrych wyników.

Pierwszy sposób

Możemy własnoręcznie stworzyć model samosiewu. Zbierz dojrzałe pomidory we wrześniu. Muszą być nienaruszone, wolne od uszkodzeń i chorób. Kopiemy dół o głębokości około 15 cm i kładziemy tam pomidora. Zasypujemy i ściółkujemy.

Jeśli zima jest ciepła, ma co najmniej 10 stopni z krótkimi przymrozkami, to do końca maja na grządce ogrodowej będą już sadzonki o długości 10 cm. Takie krzewy nie będą cierpieć na choroby charakterystyczne dla tych roślin.

Należy jednak pamiętać, że metoda bywa zawodna. Ponieważ temperatury mogą być niższe. Jeśli więc nie masz czasu i cierpliwości na eksperymenty we własnym ogrodzie zalecamy skorzystanie z innej metody.

Drugi sposób

Aby zadziałał, nasiona najlepiej kupić w sklepie tylko z pomidorów wcześnie dojrzewających!

Takie pomidory dojrzewają w ciągu 120 dni od wykiełkowania. Oznacza to, że należy je sadzić na początku maja lub pod koniec kwietnia. Wtedy będziemy mieć wspaniałe owoce w połowie lub pod koniec sierpnia.

Dlaczego możesz oczekiwać, że pomidor wykiełkuje tak wcześnie?

Pomidory kiełkują tylko w temperaturze 25-28 stopni. Oczywiście na początku maja na naszych szerokościach geograficznych nie ma takiej temperatury. Dlatego musimy pomóc pomidorom.

Najpierw wykonujemy otwory o głębokości 1,5 centymetra. Następnie bardzo dobrze je podlewamy. Następnie ostrożnie siejemy nasiona co 4-5 cm. Następnie musimy przykryć przezroczystą gęstą folią.

Jeśli masz wysokie grządki, będzie łatwiej, ponieważ możesz łatwo przykryć je folią.

Stworzy to efekt cieplarniany i odpowiednią temperaturę dla pomidorów, a także zatrzyma wilgoć.

Ważne jest, aby zamiast folii używać polietylenu. Możliwe jest również użycie szkła do dokładnego przykrycia grządki. Należy jednak pamiętać, że między osłoną a podłożem musi być szczelina powietrzna. Musimy tak pozostawić glebę na tydzień, a następnie usunąć folię.

Pomidory będą czekały na Ciebie w ogrodzie na początku sierpnia: wiele pomidorów będzie już dojrzałych. Co zaskakujące, tych pomidorów nie trzeba nawet spryskiwać przeciwko phytophthora, a nawożono je tylko raz.

Źródło i Fotografie: youtube.com, zpravda.ru, youtube.com

Żałuję, że wcześniej tak nie gotowałam. Niesamowita delikatność kapusty

Ciasto jogurtowe bez jajek – można go używać do ciast, bułeczek, pizzy i nie tylko