Babcia wyjawiła mi, że nigdy nie wylewa wody z ziemniaków. Jest zbyt cenna

Po przeczytaniu tego artykułu przestaniecie wylewać wodę z gotowania ziemniaków. Nasze babcie wykorzystywały ją do różnych celów.

A oto podpowiedź dlaczego!

Na twarz

Odwar z gotowanych ziemniaków jest bogaty w skrobię, potas, witaminę B12, elektrolity.

Po ugotowaniu ziemniaków odlej bulion ziemniaczany i umieść w szklanym pojemniku. Następnie przechowuj w lodówce przez dwie godziny. Może być stosowany jako przeciwstarzeniowy tonik do skóry. Po umyciu twarzy jak zwykle przetrzyj nasączonym wacikiem twarz przed snem. Efekt będzie zauważalny w ciągu dwóch dni od rozpoczęcia kuracji.

Do włosów

Jeśli masz suche, pozbawione życia lub rozdwojone włosy, możesz je umyć taką wodą. Można jej użyć jako płukanki, lub jako baza do przygotowania maski do włosów z dodatkiem ziół.

Zmocz włosy wywarem z zniemniaków i pozostaw na 30 minut. Następnie umyj włosy jak zwykle, a po spłukaniu użyj trochę więcej wody ziemniaczanej.

Dla roślin

Woda z gotowanych ziemniaków jest dobra jako nawóz dla roślin. Można nią podlewać rośliny codziennie. Ale jest jeden problem, w tym przypadku nie może to być woda solona.

Do czyszczenia

Woda po ugotowanych ziemniakach dobrze myje srebro i sztućce. Wystarczy umieścić je w bulionie na kilka godzin, a następnie umyć.

Dla zwierząt

Gotowana woda ziemniaczana jest również dobra dla zwierząt domowych. Możesz jej używać do gotowania jedzenia dla zwierząt.

Do gotowania

Jeśli gotujesz gulasz, uzupełnij go bulionem ziemniaczanym, ponieważ skrobia wiąże sos i czyni go smaczniejszym. Do przygotowania zup także używaj wody ziemniaczanej. A domowy chleb lepiej smakuje z wody, w której uprzednio ugotowano ziemniaki.

A czy ty używasz bulionu ziemniaczanego?

Źródło i miniatura wpisu: lifter.com

Tylko po tym środku pomidorów będzie 10 razy więcej! Genialne karmienie!

Sztuczka szefa kuchni – domowe frytki idealnie chrupiące – dlaczego nie znałam jej wcześniej?!