Aby nie dać zaskoczyć się starości, wykonaj „przeplatanie palców”

Sekret lamów tybetańskich! Tylko raz dziennie przez dwa tygodnie!

W życiu każdej osoby są różne chwile. Chcielibyśmy żeby wszystkie były jasne i przyjemne, ale nawet w trudnych sytuacjach zawsze jest wyjście.

Prawie miesiąc temu mój tata trafił do szpitala z udarem, był na oddziale intensywnej terapii przez dwa tygodnie, a po tygodniu został wypisany do domu. Wczoraj był już w stanie usiąść, a jego nogi stopniowo zaczęły wracać do ruchliwości. Niedawno przeczytałem i przejrzałem wiele informacji o tym, jak wyjść z tak trudnych niedyspozycji.

Jednak jedną z najbardziej skutecznych metod zasugerowała mi ekspert od rehabilitacji.

Mimo mocno ograniczonej mobilności w wyniku choroby (zawał serca, udar, zapalenie wielostawowe), wciąż odczuwa się silne pragnienie życia, pragnienie ruchu.

W takich przypadkach na ratunek przychodzą ćwiczenia regeneracyjne.

Ta metoda została opracowana setki lat temu przez lamów tybetańskich, ale ostatnio stała się powszechnie znana.

Zapraszamy do zapoznania się z niesamowitym ćwiczeniem – przeplotem palców, które pomogą przywrócić młodość i ruchomość stóp.

Powinieneś również wykonywać to ćwiczenie, aby zapobiec zastojom, jeśli nie chcesz, aby starość, tak nieuchronnie związana z ograniczona ruchliwością, cię zaskoczyła.

Staranne wykonanie tego ćwiczenia pomoże naprawić szkody wyrządzone stopom i kolanom.

Palce u rąk i stóp z przeplotem w pozycji siedzącej:

1. Usiądź na krześle lub na podłodze. Zegnij lewe kolano, unieś nogę do siebie, a następnie chwyć lewą stopę obiema rękami.

2. Przepleć palce prawej dłoni z palcami lewej stopy od góry.

3. Naciągnij stopę w kierunku kolana kierunku kolana i rozłóż palce na boki.

4. Zachowaj ten uścisk przez 1 minutę, a następnie powtórz ćwiczenie z drugą nogą. Po ćwiczeniu zauważ, jak zmienia się kolor stopy z powodu zwiększonego krążenia krwi.

5. Jeśli nie możesz dosięgnąć palców od góry, spróbuj chwycić palce od strony podeszwy stopy, dociskając dno dłoni do zaokrąglonej kości pod palcami podeszwy. Popchnij palce w kierunku kolan i rozsuń je tak szeroko, jak to możliwe na boki.

Po tygodniu wykonywania takiego rozciągania mięśni stopy możesz zacząć jednocześnie naciskać kciukiem różne punkty refleksyjne na dużym palcu. Kciuk drugiej ręki może nadać dużemu palcowi stopy dodatkową rozciągliwość, ciągnąc go jeszcze dalej od drugiego palca. Ciągnij także małe palce u stóp w przeciwnych kierunkach.

Staraj się zwiększać czas trwania ćwiczenia każdego dnia. Zacznij od 5 minut dziennie.

Palce u rąk i stóp z przeplotem w pozycji leżącej:

1. Połóż się na plecach, kładąc koc lub książkę pod głową. Zegnij oba kolana i połóż stopy na podłodze obok pośladków.

2. Przyciągnij prawe kolano do klatki piersiowej i oprzyj bok prawej stopy o lewe udo w pobliżu kolana. Przytrzymaj prawą stopę lewą ręką.

3. Palce lewej ręki przepleć z palcami prawej stopy, głęboko wkładając palce dłoni w zatoki między palcami.

4. Utrzymując tę pozycję, pociągnij prawą piętę i palce u nogi w kierunku prawego kolana.

5. Aby skorzystać z okazji i wzmocnić biodra, oderwij lewą nogę od podłogi i podciągnij lewe kolano do klatki piersiowej. Prawa ręka może podeprzeć prawe kolano lub przytrzymać prawą stopę, aby nie ześlizgnęła się z lewego uda

6. Opuść prawą nogę i powtórz to samo ćwiczenie z lewą nogą.

I nie martw się, jeśli to ćwiczenie początkowo spowoduje dyskomfort, ponieważ im bardziej bolą cię palce u nóg, tym bardziej jest to dla ciebie potrzebne.

Spróbuj pomyśleć o czymś przyjemnym co sprawi, że będziesz się uśmiechać, oddychać głęboko i powoli, a będziesz zaskoczony, jak szybko zniknie ból i ucisk. O wiele lepiej jest znosić ten „słaby” ból stóp, niż cierpieć z powodu znacznie bardziej intensywnego bólu w całym ciele!

Wiele zakończeń nerwowych i stref refleksowych koncentruje się na stopach. Wykorzystaj to ćwiczenie jako profilaktykę, a w trudnych przypadkach jako skuteczną metodę powrotu do zdrowia. Przeplot palców rąk i stóp wspomoże odzyskanie ruchliwości, jeśli jesteś wystarczająco cierpliwy i konsekwentny.

Nie zapominaj, że masz 10 palców u stóp i wszystkie muszą być odpowiednio traktowane! Mamy nadzieję, że to proste ćwiczenie pomoże ci dłużej zachować młodość i ruchomość stóp.

Źródło: otozh.com.ua, Miniatura wpisu: pinterest.com

Czosnek: 8 niesamowitych faktów na temat zalet czosnku

Sprawdzona receptura, która odbuduje stawy!