w

Oto 5 produktów, które jesz o niewłaściwej porze! Szkodzisz Twojemu zdrowiu!

Nawyk to nasza druga natura. Siła przyzwyczajenia bywa tak wielka, że na nic zdaje się nawet świadomość, że coś robimy źle.

Tymczasem odkąd poznaliśmy naukowo wiele faktów na temat produktów żywnościowych i ich metabolizmu w organizmie człowieka i wiemy już, że mamy całkiem sporo nawyków, które zamiast wspierać w zdrowiu nasz organizm mogą mu szkodzić.

Które zatem pokarmy zwykliśmy jadać o niewłaściwej porze?

Mleko

Najlepszy czas na jedzenie: wieczór

Mleko zawiera tryptofan, aminokwas ułatwiający zasypianie, dlatego zaleca się picie go na noc. Ponadto uwalnia serotoninę, hormon, który zapewnia odprężenie. W dorosłym wieku lepiej pić mleko migdałowe, ono również zawiera ten aminokwas, a nie zawiera białka mleka krowiego i laktozy, które powodują zaburzenia trawienia w wieku dorosłym, nawet u osób, które wcześniej nie były uczulone na laktozę i bmk.

Najgorszy czas na jedzenie: rano

Poranek to czas, kiedy nasz organizm jest aktywny, a mleko trawi się długo i chce się po nim spać. Dlatego nie zaleca się picia go rano.

Cukier

Najlepszy czas na jedzenie: rano

Większość pokarmów zawierających cukier najlepiej spożywać rano. Cukier jest wykorzystywany jako paliwo energetyczne, a energii najbardziej potrzebujemy rano.

Najgorszy czas na jedzenie: wieczór

Cukier, wbrew logice zwykliśmy jadać na deser, po obfitym posiłku, albo jeszcze gorzej po kolacji, kiedy nasz organizm przechodzi w stan odpoczynku. Praktycznie nie ma wtedy szans na spalenie i zostaje odłożony w tkance tłuszczowej.

Ser

Najlepszy czas na jego zjedzenie: w ciągu dnia

Dostarczy wapń i białko zjedzony na śniadanie, czy przekąskę przed obiadem, dostarczy dodatkowej energii na cały dzień, jednocześnie łagodząc uczucie głodu. Upewnij się jednak, że jesz rozsądną ilość, biorąc pod uwagę zawartość kalorii.

Najgorszy czas na zjedzenie: wieczór

Ser jest tłusty i jedzenie go na noc jest bardzo złym pomysłem. Zamiast spać i odpoczywać układ trawienny musi wykonać mnóstwo niepotrzebnej pracy, by go strawić, a i tak większość odłoży w tkance tłuszczowej, ponieważ nie potrzebuje już tyle energii.

Na dłuższą metę może powodować otyłość i blokować tętnice.

Rośliny strączkowe

Najlepszy czas na jedzenie: pora obiadowa

Bogate w błonnik rośliny strączkowe (soczewica, ciecierzyca, fasola itp.) wspomagają trawienie, dlatego polecane są w porze obiadowej. Ponadto zawierają niezbędne dla organizmu składniki odżywcze i często są źródłem przeciwutleniaczy, pomagających eliminować toksyny.

Najgorszy czas na jedzenie: rano

Rano nie jest najlepsza pora na spożywanie warzyw. Upewnij się jednak, że jesz umiarkowaną ilość roślin strączkowych, aby nie cierpieć na zaburzenia trawienia i wzdęcia.

Owoce

Najlepszy czas na jedzenie: w ciągu dnia

Owoce są częścią zróżnicowanej i zbilansowanej diety, ponieważ zawierają błonnik, witaminy i składniki odżywcze, które zwiększają energię, poprawiają pasaż jelitowy oraz utrzymują zdrową skórę, włosy i narządy. Aby jednak w pełni zrozumieć wszystkie zalety owoców, należy je spożywać we właściwym czasie, czyli na śniadanie, przekąskę lub lunch.

Najgorszy czas na jedzenie: wieczorem

Biorąc pod uwagę skład owocu, nie zaleca się spożywania go na noc, ponieważ nie zdążymy spalić zawartych w nich cukrów. Gdy ciało odpoczywa, musi zmagazynować nadmiar energii powodując przyrost masy ciała i wynikające z tego długoterminowe następstwa.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: fabricatinromania.info, Miniatura wpisu: freepik.com