w

Twoja mikrofalówka potrafi rzeczy, o których dotąd nie miałeś pojęcia! Najwyższy czas to wykorzystać.

Po mikrofalówce nie spodziewamy sie niczego więcej niż tego, że podgrzeje nam potrawy lub ewentualnie rozmrozi.

Tymczasem ona potrafi dużo, dużo więcej. Prawdopodobnie nie zdawałeś sobie sprawy, że można jej użyć do tak nieprawdopodobnych rzeczy jak te opisane poniżej:

1. Odklei znaczek z koperty


Potrzebujesz odkleić znaczek z koperty? Wystarczy, że zwilżysz go kilkoma kroplami wody i włożysz kopertę na 20 sekund do mikrofalówki. Teraz bez problemu się odklei.
 

2. Upraży orzeszki


W mikrofalówce znacznie szybciej niż na patelni uprażysz orzeszki lub nasiona. Wystarczy wysypać je na talerzyk, skropić olejem roślinnym i włączyć urządzenie na 1 minutę. Następnie przemieszać i włączyć na kolejną minutę. Jeśli efekt prażenia ma być bardziej wyrazisty można czynność jeszcze raz lub dwa powtórzyć.
 

3. Zdezynfekuje gąbki


Gąbkę najpierw należy wypłukać w wodzie i dobrze odcisnąć. Następnie wystarczy włożyć ją na 2 minuty do mikrofalówki co pozwoli usunąć 99% bakterii.
 

4. Odświeży czipsy


Na pewno nie raz zdarzyło Ci się zostawić paczkę chipsów otwartą, przez co straciły swoją chrupkość i smak. Od czego masz mikrofalówkę! Przesyp chipsy na papierowy ręcznik i wstaw do mikrofali na kilka sekund. Znów będą pysze jak przedtem.
 

5. Zdezynfekuje deskę do krojenia


Najpierw musisz natrzeć deskę cytryną z obu stron, a następnie wstawić na minutę do kuchenki. Po całym procesie wystarczy ją opłukać. Będzie czysta i świeża!
 

6. Wyczyści się sama!


Brud i tłuszcz z mikrofalówki łatwo usunąć bez czyszczenia. Zrobi to sama kuchenka. Wystarczy, że wstawisz do niej wodę z przekrojoną na pół cytryną i włączysz na 5 minut na średnią moc. Na końcu wystarczy przetrzeć papierowym ręcznikiem lub ściereczką.
 

7. Zrobi jajecznicę


Myślałeś, że jaja i mikrofalówka to złe połączenie? Niekoniecznie. Jaja wbij do kubka, dodaj ser, sól, pieprz i to, na co jeszcze masz ochotę. Wymieszaj dokładnie i wylej na talerz. Następnie włóż go do mikrofalówki na 45 sekund. Mniam!
 

8. Zneutralizuje zapach cebuli


Cebula włożona na 30 sekund do mikrofalówki przestanie wydzielać tak intensywny zapach, który zmusza do płaczu podczas krojenia!
 

9. Ususzy zioła


Wystarczy ułożyć zioła na papierowym ręczniku i włączyć urządzenie. W zależności od rodzaju i ilości sam musisz dobrać czas i moc suszenia. Należy pamiętać, że trzeba je przemieszać.
 

10. Obierze czosnek


15 sekund w mikrofalówce wystarczy, by czosnek obierał się niemalże sam!
 

11. Odświeży chleb


Suchy chleb zawiń w wilgotny, papierowy ręcznik i wstaw na 10 sekund do mikrofali. Już po chwili możesz się rozsmakować w świeżym chlebie.

12. Przyspiesza proces moczenia fasoli i soczewicy


Fasola i soczewica szybciej się gotuje, gdy namoczy się ją wcześnie przez noc. Jeśli zapomnisz o tym – nie martw się. Masz mikrofalówkę. Umieść fasolę w misce z wodą i odrobiną sody oczyszczonej. Wstaw do mikrofali na 10 minut. Wyjmij i od czekaj 30 – 40 minut. To zdecydowanie krócej niż kilkanaście godzin, a efekt ten sam.
 

13. Obierze pomidory.


Obranie pomidora nie należy do łatwości ale gdy włożysz go na 30 sekund do mikrofali wszystko się zmieni.
 

14. Ułatwi wyciśnięcie soku z cytrusów


Włóż owoc na 10 – 20 sekund do mikrofalówki, dzięki temu będą bardziej soczyste i łatwiej będziesz mógł wycisnąć z nich sok.