w ,

10 produktów dokładnie oczyści tętnice: aby zapobiec zawałowi serca

Aby zachować zdrowie, naczynia krwionośne powinny być czyste!

Płytka na ścianach naczyń krwionośnych i blaszki miażdżycowe są jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych chorób, takich jak zawał serca i udar mózgu. Zablokowanie naczyń krwionośnych prowadzi również do choroby niedokrwiennej serca.

Trzeba wiedzieć, że można uniknąć problemów z układem sercowo-naczyniowym dzięki zdrowemu odżywianiu! Codziennie możemy zadbać o zdrowie, po prostu jedząc określone produkty. Naturalne substancje pomogą ciału oczyścić naczynia krwionośne i zapobiegać gromadzeniu się złogów.

Rzucenie palenia i zaprzestanie picia alkoholu, utrata masy ciała, zwiększona aktywność fizyczna, dobrze zaplanowana dieta – bogata w składniki zapobiegające miażdżycy naczyń krwionośnych. W każdym wieku to zadziała!

Nie ma dnia bez owoców i warzyw: oto hasło osoby, której nie grozi zawał serca.

Zapobieganie miażdżycy

10 PRODUKTÓW DO CZYSZCZENIA:

1. Kalafior i brokuły

Witamina K, która jest obecna w brokułach, pomaga organizmowi utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu. Błonnik pokarmowy zawarty w kalafiorze, sprzyja usuwaniu wszystkich szkodliwych substancji zgromadzonych w organizmie przez lata i zapobiegają wchłanianiu
cholesterol w jelicie.

Zielona cebula, czosnek, marchew – warzywa te również pomagają w oczyszczaniu naczyń. Zupa warzywna najlepsza medycyna zapobiegawcza na świecie!

2. Kurkuma

Kurkumina, dostępna w przyprawach, obniża ciśnienie, a także zmniejsza dwukrotnie ryzyko miażdżycy przy regularnym stosowaniu
kurkumy!

3. Szparagi

Szparagi wzmacniają układ odpornościowy i przywracają zanikające komórki. Saponiny, kumaryny, asparagina, związki węglowodanowe, niezbędne oleje, kwas askorbinowy i kwasy nikotynowe w swoim składzie pomogą utrzymać naczynia w czystości.

4. Cynamon

Wspomaga odchudzanie, obniża poziom cukru we krwi i przyspiesza metabolizm.

5. Awokado

Jedzenie awokado nie jest tanią ucztą, ale od czasu do czasu musisz sobie na nią pozwolić! Ze względu na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych awokado obniża poziom cholesterolu we krwi. Ten owoc jest przydatny nie tylko dla układu krążenia, ale także dla skóry: poprawia jej wygląd, zapobiega pojawianiu się zmarszczek, dodaje świeżości i blasku.

6. Granat

Punicalagin jest silnym przeciwutleniaczem w kompozycji granatu, który pomaga usuwać złogi w naczyniach krwionośnych i tętnicach. U ludzi spożywających regularnie ziarna tego pysznego owocu, naczynia nie tracą elastyczności z wiekiem!

7. Persymona (kaki)

Potas, jod, przeciwutleniacze i polifenole w owocach kaki zmniejszają poziom cholesterolu w naczyniach krwionośnych. Niektórzy lekarze to nazywają ten owoc kardiopersymoną – jest tak dobry dla serca!

8. Spirulina

Spirulina to zielono-niebieska alga, posiadająca niezaprzeczalne właściwości wpływające na zdrowie organizmu człowieka. Ma zdolność przywracania mikroflory jelitowej, poprawia czynność wątroby, łagodzi stan pacjentów z dławicą piersiową i ze skokami ciśnienia.

9. Zielona herbata

Tak prosty i niedrogi lek jak zielona herbata pomoże w walce z miażdżycą! Zielona herbata usuwa toksyny z organizmu. Ponadto katechiny obecne w zielonej herbacie zmniejszają ilość wolnych rodników w organizmie i zapobiegają rozwojowi poważnych chorób.

10. Żurawina

Ze względu na wysoką zawartość potasu żurawina jest cennym zasobem w zapobieganiu miażdżycy. Również normalizuje trawienie i wszystkie procesy metaboliczne, pomagając ciału zachować zdrowie i zapobiec problemom z sercem!

Pamiętaj o rych 10 naturalnych produktach dobroczunnych dla twojego układu krążenia!

Źródło i miniatura wpisu: presentnews