Dlaczego nie możesz schudnąć w biodrach: 10 niezawodnych sposobów na usunięcie fałdek (bryczesów) na udach, które psują sylwetkę

Fałdy tłuszczu na zewnętrzej stronie ud nazywane są „bryczesami” ze względu na ich trójkątny kształt.

Zgromadzony w tych miejscach tłuszcz nie chce zniknąć nawet, gdy stracisz na wadze. Aby pozbyć się niechcianych fałdek,
musisz przyjąć holistyczne podejście i być cierpliwą.

Dlaczego fałdy na udach zdarzają się tylko u kobiet?

Lekarze twierdzą, że istnieje kilka przyczyn nadmiernego gromadzenia się tłuszczu na udach: zaburzenia równowagi hormonalnej, zaburzenia krążenia żylnego, siedzący tryb życia, poród i stres.

Ale głównym powodem jest to, że natura tak zaprogramowała kobiety, aby gromadziły tłuszcz w udach by utrzymać zdolność do prokreacji. Tłuszcz w tej części zaczyna się gromadzić w okresie dojrzewania i gromadzi się do około 20-22 lat. Złogi te wspierają produkcję żeńskiego hormonu estrogenu i są odpowiedzialne za prawidłowość cyklu. Kiedy cykl się normuje, potrzeba zapasu tłuszczu znika i zostaje pokryta włóknistą gęstą tkanką.

Ten tłuszcz podskórny jest najtrudniejszy: nawet jeśli ćwiczysz nogi regularnie, w tych miejscach pozostaje niewzruszony. Tutaj potrzebujemy kompleksowego podejścia, o którym zaraz opowiemy.

Sposoby walki z bryczesami, które możesz wypróbować już teraz

Przede wszystkim musisz nieco zmienić styl życia. To nie znaczy, że musisz zostać maniaczką fitnessu. Oprócz ćwiczeń istnieją inne sposoby:

Wydłuż czas snu. Z powodu braku snu ciało produkuje hormon grelina, który wywołuje ciągłe uczucie głodu. Jednak 7-9 godzin snu normalizuje poziomy hormonów.

Zacznij dzień od filiżanki kawy. Ten napój ma niewielkie działanie moczopędne, stymuluje metabolizm i pomaga spalić tłuszcz podczas treningu.

Dodaj elektrolity (warzywa, banany, jogurty) do swojej diety. Wapń, magnez i potas w organizmie wypierają sól. Im więcej tych mineraałów tym mniej soli jest zatrzymywane w tkankach. W rezultacie obrzęk, tendencja do gromadzenia tłuszczu i cellulitu znikną.

Zmniejsz posiłki, ale nie głoduj. Niedobór kalorii powoduje, że organizm spieszy się, aby zebrać tłuszcz. Zamiast całymi dniami żuć warzywa, dodaj więcej białka.

Aby napiąć skórę na biodrach, warto masować olejkami aromatycznymi na bazie niebieskiej glinki:

Wymieszaj niewielka ilość niebieskiej gliny i kilka kropel olejku mandarynkowego (cytryny), rozmarynu.

Nałóż maść na biodra (masa powinna mieć temperaturę pokojową).

Owiń biodra folią, a następnie spłucz ciepłą wodą.

Zestaw ćwiczeń, które usuwają „bryczesy” i wygładzają skórę na biodrach

Eksperci fitness twierdzą, że ćwiczenia aerobowe są jednym z najlepszych sposobów wydalania soli i nadmiaru płynów z organizmu.

Przysiad z podskokiem

Umieść stopy szerszej niż biodra, aby palce u stóp były skierowane na zewnątrz. Trzymaj plecy proste, tak aby miednica była poniżej poziomu kolana. Utrzymuj licząc do pięciu, a następnie podskocz. Pomóż sobie rękami. Powtarzaj ćwiczenie przez 30 sekund, odpocznij i podejmij 2 kolejne podejścia.

Balerina

Trzymaj plecy prosto i nie opuszczaj brody. Pozycja wyjściowa: pięty razem, stopy rozstawione tak szeroko, jak to możliwe. W tej pozycji przejdź kilka metrów. Połóż jedną stopę bezpośrednio przed drugą (coś w rodzaju 3. pozycji baletowej).

Pomimo pozornej łatwości, ćwiczenie to wzmacnia biodra i pośladki.
Podnieś lewe kolano, a następnie opuść się powoli i oprzyj na podłodze. Powtarzaj przez 1 minutę z każdą nogą. Zrób 3 serie.

W ludzkim ciele jest grupa małych mięśni zwanych mięśniami posturalnymi. Mięśnie te są odpowiedzialne za pionizację i nie wolno ich rozleniwiać. Jednak stan mięśni posturalnych zależy nie tylko od postawy, ale także od stanu ud. Istnieje kilka sposobów na wzmocnienie nawet najmniejszych mięśni:

Pływanie na plecach

Pływanie na plecach pomaga wzmacniać mięśnie posturalne, co automatycznie poprawia postawę i napina skórę na biodrach. Po sesji
pływania dobrze jest wziąć chłodny prysznic, który poprawi ukrwienie.

Taniec latynoski zmusza twoje ciało do aktywnego spalania tkanki tłuszczowej w podbrzuszu, a także w udach i pośladkach. Uruchamia zarówno małe mięśnie kręgosłupa, jak i większe mięśnie ud i bioder.

Aby utrzymać dobrą sylwetkę, trzeba się spocić. Taniec, masaż, ćwiczenia. Sposoby sa różne, ale wysiłlek konieczny.

Źródło i Fotografie: adme.ru

Ludzie umierają z powodu zatrucia pokarmami i niedoboru żółci – CZYTAJ WSZYSTKO!

Na pewno nie próbowałaś takich ziemniaków! Zaskocz wszystkich nowym daniem